Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner

15-16 października 2016 roku na terenie Uniwersyteckiego Centrum  Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Ceglanej 35 w Katowicach odbędzie się akcja „Różowa wstążka – badam się więc jestem” poświęcona profilaktyce i leczeniu raka piersi i  raka szyjki macicy.

Wydarzenie to jest wspólnym przedsięwzięciem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego  pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.

W sobotę, 15 października 2016 o godz. 18.30 rozpocznie się niezwykły „Różowy Bieg” będący wyrazem solidarności z kobietami zmagającymi się z rakiem piersi. Udział w Biegu może wziąć każdy, rejestracja bezpłatna!

W niedzielę, 16 października, w godzinach 11.00-16.00 organizatorzy zapraszają do udziału w akcji profilaktycznej, podczas której będzie możliwość skorzystania z porad specjalistów m.in.: lekarza onkologa, chirurga, radioterapeuty, położnej, fizjoterapeuty oraz psychologa i dietetyka. Będzie też można wykonać badania diagnostyczne w kierunku wykrycia nowotworu piersi po uprzedniej konsultacji lekarskiej i zgodnie z medycznymi wskazaniami.

Poruszone zostaną tematy z zakresu leczenia oraz rehabilitacji osób z rakiem piersi. Eksperci nauczą jak w prawidłowy sposób przeprowadzać samokontrole piersi. Będzie można skorzystać także z porad brafitterki i perukarki. Planowany jest także niezwykły pokaz jesiennej kolekcji chust dla osób po radio- i chemioterapii, które zaprojektowały i pomogły uszyć pacjentki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach.

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.