Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat konferencji

To już trzynasty rok, kiedy jesienią spotkamy się na Konferencji „Profilaktyka w Medycynie”. W bieżącym 2016 roku odbędzie się ona w dniach 21-22 października w Auli A3 im. prof. W. Zahorskiego. JM Rektor prof. dr hab. n.med. Przemysław Jałowiecki objął Konferencję Honorowym Patronatem.

Tegoroczna Konferencja wpisuje się w jubileusz XXX-lecia istnienia Katedry i Kliniki Kardiologii Wydziału Nauk o Zdrowiu razem z jej poprzedniczką – II Katedrą i Klinika Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach oraz funkcjonowania w Górnośląskim Centrum Medycznym im. Profesora Leszka Gieca - II Oddziału Kardiologii. Gospodarzem i organizatorem Konferencji jest Wydział Nauk o Zdrowiu.

Celem Konferencji jest propagowanie zasad promocji zdrowia i aktualnych wytycznych profilaktyki pierwotnej i wtórnej schorzeń z różnych dziedzin medycyny. Przedstawiać będziemy rekomendacje towarzystw naukowych oraz praktyczne tematy z zakresu codziennej praktyki lekarskiej.

W tym roku głównymi tematami będą zagadnienia z zakresu profilaktyki schorzeń u dzieci i osób w podeszłym wieku.  Konferencja adresowana jest do pracowników ochrony zdrowia, w tym lekarzy rodzinnych i innych specjalności, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów oraz do studentów naszej Uczelni. Wykładowcami są uznani eksperci ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zaproszeni goście z innych Uczelni. Przewidujemy w programie Sesję Studencką, w której studenci kół STN Wydziału Nauk o Zdrowiu przedstawią prezentacje z zakresu promocji zdrowia i prewencji schorzeń.

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w Konferencji.
Życzymy  wielu pozytywnych wrażeń naukowych i satysfakcji z uczestnictwa w Konferencji.

Prof. dr hab. Zbigniew Gąsior 
Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji


[Przesłano przez: Przemysław Jędrusik]

Strona Konferencji 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.