Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

U progu nowego roku akademickiego Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zmienia swój wizerunek.  Modyfikacji uległy zarówno herb, jak i logo Uczelni, które uzyskało  prosty, nowoczesny wygląd.

 

Nowy logotyp SUM skonstruowany jest na bazie okręgu ze stylizowanych liter skróconej nazwy Uczelni oraz krzyża medycznego, określającego jej profil kształcenia. Płaskie aple koloru i mocne formy inspirowane są industrialnym charakterem Śląska. Poszczególne elementy oraz kształty powtarzane są konsekwentnie w obrębie całego znaku, nadając mu spójności.

Nowy jest też herb, który nawiązuje do historii Uczelni. Pięć krzyży medycznych w herbie określa liczbę wydziałów oraz, podobnie jak w przypadku logo, profil Uczelni. Na tarczy umieszczona jest także data – 1948, czyli rok powstania ówczesnej Akademii Lekarskiej, która mieściła się w historycznych granicach Bytomia (Rokitnica), co podkreśla fakt obecnych przy tarczy trzymaczy, które w przeszłości często stosowane były w herbie tego miasta. Kształt tarczy wzorowany jest na herbie Władysława Opolczyka z Herbarza Geldrii. Poprzeczne, mocne pasy w klinie symbolizują pokłady węgla, charakterystyczne dla górniczego charakteru regionu.

Zmianie uległy również symbole szpitali. Nowe pozwolą jednoznacznie identyfikować jednostki kliniczne Uczelni wśród innych działających na rynku.

Znaki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz jednostek podległych zaprojektowane są na bazie współczesnej estetyki, w oparciu o  syntetyczny język graficzny. Ich głównymi atutami są: prostota, czytelność i nowoczesna forma.

Autorem znaków graficznych jest młoda, utalentowana graficzka Kamila Miłoń, która w ubiegłym roku dołączyła do zespołu Działu Karier Studenckich i Promocji Uczelni.

 

01092016 nowe logo

Nowe logo na nowy rok

 

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.