Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo SUM

Serdecznie zapraszam do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "KONTROWERSJE W NOWOTWORACH NEUROENDOKRYNNYCH",  która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 14-15 września 2016 roku. 

 

 

Serdecznie zapraszam do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "KONTROWERSJE W NOWOTWORACH NEUROENDOKRYNNYCH",  która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 14-15 września 2016 roku. 

 

Ta tradycyjnie organizowana, już po raz siódmy, konferencja będzie miała wyjątkowy charakter, gdyż odbywać się będzie jednocześnie z XXI Zjazdem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Mamy nadzieję na kolejne owocne spotkanie polskich i zagranicznych ekspertów reprezentujących różne dziedziny medycyny, zajmujących się problematyką nowotworów neuroendokrynnych układu pokarmowego (GEP NEN) i płuc. 

W tym roku ukazały się nowe zalecenia europejskie dotyczące zasad postępowania w GEP NEN a w ubiegłym roku zalecenia diagnostyki i leczenia NEN płuc. W ostatnich 2 latach zakończyło się też kilka badań randomizowanych III fazy, co ułatwi nam zweryfikowanie dotychczasowych metod diagnostyki i leczenia według zasad EBM. Te rzadkie nowotwory wymagają szczególnej uwagi ze względu na ich dużą heterogenność, dlatego wciąż podkreślana jest rola wielodyscyplinarnej współpracy i leczenia w wyspecjalizowanych centrach klinicznych. Pragniemy zachować dotychczasową formułę szeroko pojętego forum dyskusyjnego, wymiany doświadczeń i jednocześnie podzielenia się swoimi sukcesami, jak i niestety niekiedy niepowodzeniami terapeutycznymi. Będziemy rozmawiać o nowych metodach leczenia, dylematach związanych z doborem poszczególnych metod terapeutycznych, ich sekwencji stosowania, jak również prób łączenia dotychczasowych metod w celu osiągnięcia jak największych sukcesów terapeutycznych. 
Zapraszając Państwa na katowicką konferencję zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom naukowy naszego spotkania i pozostawienie miłych wrażeń z pobytu w gościnnej stolicy Śląska.


Prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła 
Przewodnicząca Polskiej Sieci Guzów Neuroendokrynnych

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.