Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Dyplom

Do tego grona wybitnych neurologów dołączyła dr hab. n. med. Monika Rudzińska-Bar, Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Amerykańskie Stowarzyszenie Neurologów (American Neurological Association, ANA)  jest założonym w 1875 roku w Nowym Yorku stowarzyszeniem profesjonalnych, uniwersyteckich neurologów i naukowców z zakresu nauk neurologicznych, którego celem jest współpraca przy zgłębianiu i propagowaniu wiedzy neurologicznej oraz kształcenie lekarzy w zakresie nauk neurologicznych i leczenia chorób układu nerwowego.

Członkostwo ANA pochodzi z wyboru i można je otrzymać wyłącznie z rekomendacji członka ANA i w uznaniu za osiągnięcia naukowe. Zdecydowana większość członków stanowią neurolodzy z USA i Kanady. Neurolodzy i naukowcy z innych krajów, których jest stosunkowo niewielu, są przyjmowani na członków korespondentów.

W powojennej historii polskiej neurologii członkami korespondentami ANA byli jedynie najwybitniejsi polscy neurolodzy, m.in.: prof. Irena Hausmanowa-Petrusewicz, prof. Hubert Kwieciński, prof. Andrzej Szczudlik, prof. Andrzej Friedman, a obecnymi aktywnymi członkami poza dr hab. Moniką Rudzińską-Bar są: prof. Anna Członkowska, prof. prof. Paweł Liberski, prof. Grzegorz Opala i prof. Agnieszka Słowik.

Gratulujemy!

 
[Przesłano przez: Alicja Podhajska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.