Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat konferencji

Mamy zaszczyt zaprosić na I Konferencję Naukową pt. „Otyłość wieku rozwojowego od przyczyn do konsekwencji. Rola Chirurgii Bariatrycznej w leczeniu otyłości u dzieci”, która odbędzie się w dniach 19-20.09.2016 r. w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej przy ul. Medyków 8b w Katowicach.

Po raz pierwszy w Polce temat będzie obejmował złożony problem leczenia otyłości u dzieci,a zagadnieniem wiodącym będzie udział chirurgii w owym leczeniu.

Wykładowcami będą eksperci w dziedzinie Pediatrii, Endokrynologii i Chirurgii Metabolicznej z Polski i zagranicy (USA, Francja).

W programie zaplanowano również warsztaty z analizy składu ciała, oraz zabiegi operacyjne z transmisją na żywo z sali operacyjnej GCZD w Katowicach.

Wszystkich zainteresowanych (studentów, stażystów, lekarzy rodzinnych, pediatrów, endokrynologów, chirurgów) tematyką nowoczesnych metod leczenia otyłości wśród dzieci serdecznie zapraszamy!

Program i rejestracja uczestników na stronie internetowej: www.otyloscdziecieca.pl

Śląski Oddział Towarzystwa Chirurgów Polskich
Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością Sekcja Pediatryczna

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.