Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki

16 czerwca br. odbyło się posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA), podczas którego dokonano wyborów nowych władz na kadencję 2016/2020.

Przewodniczącym Konferencji wybrany został Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki. Obowiązki Wiceprzewodniczącego powierzono Rektorowi-elektowi Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzejowi Kowalczykowi - Prorektorowi ds. nauki i współpracy z gospodarką, a Sekretarzem RKRUA został Rektor-elekt Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. UE dr hab. Robert Tomanek - Prorektor ds. organizacji, finansów i rozwoju. Funkcję Honorowego Przewodniczącego RKRUA w nadchodzącej kadencji pełnił będzie prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – dotychczasowy Przewodniczący Konferencji.

Regionalną Konferencję Rektorów Uczelni Akademickich tworzą Rektorzy uczelni z województwa śląskiego i opolskiego oraz Prezes katowickiego oddziału Polskiej Akademii Nauk, Dyrektor Biblioteki Śląskiej, przedstawiciel Rady Głównej Jednostek Badawczo-Rozwojowych, a także Rektorzy seminariów duchownych archidiecezji katowickiej, częstochowskiej oraz diecezji opolskiej. Do zadań RKRUA należy m.in. koordynowanie wspólnych działań uczelni w regionie oraz opracowywanie jednomyślnych stanowisk  w obszarze systemu edukacji i nauki.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2020