Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

14 czerwca br. w Urzędzie Miasta w Katowicach odbyła się konferencja prasowa  dotycząca uruchomienia projektu „Od przedszkola do seniora. W konferencji wzięli udział: Wiceprezydent Katowic Marzena Szuba, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej miasta Katowice Małgorzata Moryń-Trzęsimiech oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Jolanta Wolanin.

Dzięki współpracy miasta Katowice i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego do końca roku mieszkańcy Katowic będą mogli w ramach projektu bezpłatnie korzystać z bogatej oferty zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę wykładowców Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przy udziale studentów fizjoterapii, pielęgniarstwa i położnictwa.

W ramach edukacji przedporodowej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach uruchomi szkołę rodzenia, gdzie przyszłe mamy  będą mogły zdobyć wiedzę na temat procesów zachodzących podczas ciąży, porodu i połogu. Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach to przede wszystkim możliwość lepszego przygotowania i nabycia niezbędnych umiejętności potrzebnych w czasie porodu, a także zwiększenie aktywności fizycznej całej rodziny. Po porodzie kobiety będą mogły kontynuować zajęcia w ramach ćwiczeń „aktywna mama”, które pomagają powrócić do formy sprzed ciąży.

Dla najmłodszych przygotowano bogatą ofertę zajęć ruchowych m.in. gimnastykę ogólnorozwojową z elementami boksu, street dance show czy „kreatywne tańcowanie”.  Nie zabraknie również zajęć, do których zaproszone zostaną całe rodziny. Szeroki wybór zajęć fitness (takich jak m.in. joga z elementami foam rollingu czy pilates core wellness) uzupełnią zajęcia, które mają wspomóc rodziców w procesie wychowania dziecka i dostarczyć propozycji wspólnego spędzania czasu wolnego.

Z myślą o osobach niepełnosprawnych przygotowano zajęcia taneczne. Pozwolą one na rozwój komunikacji społecznej poprzez integrację ludzi pełnosprawnych z niepełnosprawnymi w tańcu. Uczestnicy tego projektu będą mieli możliwość poznania nowej aktywności ruchowej wpływającej korzystnie na kondycję fizyczną i psychiczną.

Dla seniorów przygotowano zajęcia nordic walking. To forma aktywności ruchowej, która może być podejmowana przez każdego i w prawie każdych warunkach.

Program „Od przedszkola do seniora” jest współfinansowany ze środków budżetu miasta Katowice. Zajęcia skierowane do osób zamieszkałych w Katowicach odbywać się będą do 2  grudnia 2016 roku.

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.