Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Finaliści I

Adam Kabiesz oraz Wojciech Luboń – lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, absolwenci SUM,  nie mieli sobie równych w siatkówce plażowej zdobywając złoty medal w czasie 37. Mistrzostw Świata Lekarzy, które odbywały się w Mariborze (Słowienia).

W zawodach rywalizowało blisko tysiąc przedstawicieli świata medycyny z ponad czterdziestu krajów w dwudziestu dwóch dyscyplinach sportu: m.in. w lekkiej atletyce, strzelectwie, kolarstwie, tenisie, badmintonie, pływaniu.  Zasady przypominają nieco letnie igrzyska olimpijskie.

To dla nas wielki i niespodziewany sukces, realizacja marzeń i mobilizacja do dalszych treningów, a także spełniania się nie tylko w roli lekarza, ale i sportowca mówi lek. Adam Kabiesz, który na co dzień przyjmuje pacjentów w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego przy ulicy Ceglanej w Katowicach.

Nie ma większego problemu w połączeniu pasji, jaką niewątpliwie jest medycyna, z zamiłowaniem do aktywności fizycznej. Jeśli czegoś się naprawdę chce to można zorganizować swoje życie tak, aby marzenia mogły się ziścić. Jedyna obawa to możliwość kontuzji. Mam szczęście, udaje się ich uniknąć – podkreśla okulista.

Finaliści

To nie pierwszy sukces lekarzy ze szpitala przy Ceglanej na międzynarodowych zawodach sportowych. Lek. Adam Kabiesz z wcześniejszych Mistrzostw Świata Lekarzy w austriackim Wels przywiózł aż sześć medali, w tym pięć złotych, a z chorwackiego Zagrzebia cztery złote krążki.

Gratulujemy!

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.