Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Finaliści I

Adam Kabiesz oraz Wojciech Luboń – lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, absolwenci SUM,  nie mieli sobie równych w siatkówce plażowej zdobywając złoty medal w czasie 37. Mistrzostw Świata Lekarzy, które odbywały się w Mariborze (Słowienia).

W zawodach rywalizowało blisko tysiąc przedstawicieli świata medycyny z ponad czterdziestu krajów w dwudziestu dwóch dyscyplinach sportu: m.in. w lekkiej atletyce, strzelectwie, kolarstwie, tenisie, badmintonie, pływaniu.  Zasady przypominają nieco letnie igrzyska olimpijskie.

To dla nas wielki i niespodziewany sukces, realizacja marzeń i mobilizacja do dalszych treningów, a także spełniania się nie tylko w roli lekarza, ale i sportowca mówi lek. Adam Kabiesz, który na co dzień przyjmuje pacjentów w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego przy ulicy Ceglanej w Katowicach.

Nie ma większego problemu w połączeniu pasji, jaką niewątpliwie jest medycyna, z zamiłowaniem do aktywności fizycznej. Jeśli czegoś się naprawdę chce to można zorganizować swoje życie tak, aby marzenia mogły się ziścić. Jedyna obawa to możliwość kontuzji. Mam szczęście, udaje się ich uniknąć – podkreśla okulista.

Finaliści

To nie pierwszy sukces lekarzy ze szpitala przy Ceglanej na międzynarodowych zawodach sportowych. Lek. Adam Kabiesz z wcześniejszych Mistrzostw Świata Lekarzy w austriackim Wels przywiózł aż sześć medali, w tym pięć złotych, a z chorwackiego Zagrzebia cztery złote krążki.

Gratulujemy!

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.