Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Finaliści I

Adam Kabiesz oraz Wojciech Luboń – lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, absolwenci SUM,  nie mieli sobie równych w siatkówce plażowej zdobywając złoty medal w czasie 37. Mistrzostw Świata Lekarzy, które odbywały się w Mariborze (Słowienia).

W zawodach rywalizowało blisko tysiąc przedstawicieli świata medycyny z ponad czterdziestu krajów w dwudziestu dwóch dyscyplinach sportu: m.in. w lekkiej atletyce, strzelectwie, kolarstwie, tenisie, badmintonie, pływaniu.  Zasady przypominają nieco letnie igrzyska olimpijskie.

To dla nas wielki i niespodziewany sukces, realizacja marzeń i mobilizacja do dalszych treningów, a także spełniania się nie tylko w roli lekarza, ale i sportowca mówi lek. Adam Kabiesz, który na co dzień przyjmuje pacjentów w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego przy ulicy Ceglanej w Katowicach.

Nie ma większego problemu w połączeniu pasji, jaką niewątpliwie jest medycyna, z zamiłowaniem do aktywności fizycznej. Jeśli czegoś się naprawdę chce to można zorganizować swoje życie tak, aby marzenia mogły się ziścić. Jedyna obawa to możliwość kontuzji. Mam szczęście, udaje się ich uniknąć – podkreśla okulista.

Finaliści

To nie pierwszy sukces lekarzy ze szpitala przy Ceglanej na międzynarodowych zawodach sportowych. Lek. Adam Kabiesz z wcześniejszych Mistrzostw Świata Lekarzy w austriackim Wels przywiózł aż sześć medali, w tym pięć złotych, a z chorwackiego Zagrzebia cztery złote krążki.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]