Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniach 13-21 maja br. na terenie Katowic i pozostałych miast aglomeracji śląskiej odbywał się cykl wydarzeń kulturalnych, których częścią były Medykalia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Medykalia rozpoczęły się 13 maja, seansem horrorów w auli im. prof. Witolda Zahorskiego, zorganizowanym przez Wydziałowe Samorządy Studenckie Wydziału Lekarskiego w Katowicach oraz Nauk o Zdrowiu. Tytuły wybrali studenci - zobaczyć można było m. in. Psycho, The Conjuring oraz Silent Hill. Medykaliowe kino cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Następnego dnia odbył się coroczny grill z okazji Medykaliów, zorganizowany w klubie studenckim "Medyk". W programie było pieczenie kiełbasek oraz zabawa przy muzyce.

W poniedziałek, 16 maja rozpoczęły się, współorganizowane przez Samorząd Studencki SUM w Katowicach, Juwenalia Śląskie 2016. Tradycyjnie inauguracją Juwenaliów był barwny pochód studencki, w którym wzięło udział kilkaset osób, w tym około 150 studentów SUM. Po dotarciu pochodu na rynek, Władze Katowic przekazały studentom klucze do miasta. W imieniu SUM klucze odebrali: Prorektor ds. Studiów i Studentów Pani prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik oraz Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Paweł Pęcak.

W środę 18 maja Wydziałowy Samorząd Studencki Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu zorganizował tradycyjnego grilla na terenie Domów Studenta SUM przy ul. Ostrogórskiej. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów. Dla wszystkich uczestników Wydziałowy Samorząd Studencki zorganizował liczne konkursy z nagrodami oraz wspólne grillowanie. Wieczorem impreza przeniosła się do klubu "Farmacon" gdzie studenci bawili się do białego rana przy muzyce i kolejnych konkursach z nagrodami. Tego samego dnia Wydziałowy Samorząd Studencki Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym
w Zabrzu zorganizował imprezę w klubie "Planeta". Podczas imprezy przeprowadzono liczne konkursy zręcznościowo-logiczne z nagrodami.

W czwartek 19 maja odbyło się główne wydarzenie Medykaliów 2016 - koncert plenerowy w Parku Leśnym "Muchowiec". Zagrali m. in. Joanna Nykiel, OCB i HappySad. Koncert był jak do tej pory największym tego typu wydarzeniem zorganizowanym przez Samorząd Studencki SUM w Katowicach - według danych organizatora do Parku przybyło w ten dzień około 10 000 osób.

Kolejnego dnia na terenie kampusu Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu-Rokitnicy skupiono się przede wszystkim na sportowym duchu oraz zdrowej rywalizacji.
O godzinie 14:00 z terenu kampusu wyruszył bieg na 8 km. O godzinie 17:00 rozpoczął się  kolejny bieg, tym razem mniej wymagający - na 4 km i w trzyosobowych zespołach.  Podczas tego biegu studenci musieli pokonać liczne wymyślne przeszkody i zadania, a oprócz czasu liczyła się także ich kreatywność.

Po zakończeniu biegu  miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom przez Sekretarz Miasta Zabrze Panią Ewę Weber oraz Prodziekanów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu: prof. dr hab. n. med. Sławomira Kasperczyka, prof. dr  hab. n. med. Jacka Kasperskiego oraz dr hab. n. med. Zenona Czubę. Kolejnym konkursem, który odbył się w ramach  Medykaliów 2016 było przeciąganie liny. Udział w zawodach wzięła także drużyna Pana  Prodziekana dr hab. n med. Zenona Czuby, która dotarła do finału. Z  powodu pęknięcia liny w finale nie wyłoniono zwycięzców.

 Wszyscy chętni mogli  także  poczęstować się specjałami z grilla przygotowanymi przez studentów z Samorządu  Studenckiego, zrobić sobie zdjęcia w fotobudce oraz potańczyć w rytm muzyki.

Paweł Pęcak
Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.