Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner konferencji

Mam wielką przyjemność zaprosić Państwa na Górny Śląsk, który w dniach 2-4 czerwca 2016 r. stanie się miejscem VIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Chcemy po raz kolejny spotkać się w gronie onkologów i hematologów dziecięcych, pediatrów, chirurgów dziecięcych i wszystkich zaangażowanych w opiekę nad małymi pacjentami z chorobami krwi i nowotworami złośliwymi.

Odwiedzimy różne zakątki Śląska, zejdziemy pod ziemię, tym razem nie po czarne złoto, ale w poszukiwaniu nowych inspiracji. Będziemy chcieli oderwać się od codziennych problemów onkologii i hematologii dziecięcej, w Polsce nadal niedocenianej i zbyt skromnie finansowanej. Spróbujemy zerknąć śmiało w przyszłość, zmierzyć się z wyzwaniami, które na nas czekają. Zgodnie z mottem przewodnim zjazdu, będziemy szukać najlepszej drogi „Od innowacyjnej nauki przez ultranowoczesną diagnostykę do celowanej terapii”. Pomogą nam w tym znamienici Wykładowcy, autorytety w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej z wielu krajów Europy i ośrodków w Polsce. Oprócz intensywnego programu naukowego nie zabraknie okazji do rozmów w gronie kolegów i radości ze spotkań i bycia razem.

Pragniemy przyjąć Państwa z prawdziwie Śląską gościnnością i trochę ten Śląsk w Państwa oczach odczarować. Nie jest to już wyłącznie czarna ziemia ciężkiego przemysłu, ale kraina gdzie dominuje zieleń, rozwija się społeczność akademicka, turystyka i nowoczesne technologie. To co niezmienne, to tradycyjna śląska skromność, uczciwość i pracowitość.

Kłaniam się Państwu nisko i zapraszam na Śląsk!
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Zjazdu

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.