Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Dyplom

W wyniku preselekcji przeprowadzonej przez Kapitułę Konkursu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach został zakwalifikowany do półfinałowego grona kandydatów do tytułu Lidera Ochrony Zdrowia 2016. Organizatorzy docenili innowacyjne inicjatywy, realizowane projekty oraz kompetencje menadżerskie zaprezentowane we wnioskach konkursowych.

SUM zgłosił do konkursu następujące kandydatury:

W kategorii Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia:

  • SP Centralny Szpital Kliniczny im. Prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach  – za pionierską operację guza wątroby przeprowadzoną przez zespół specjalistów pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Pawła Lampego, kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM.
  • SPSK im. A. Mielęckiego SUM w Katowicach – za innowacyjne wykorzystanie komórek macierzystych u chorych w opornej na leczenie chorobie niedokrwiennej serca, zabiegi otochirurgiczne leczenia niedosłuchów i głuchoty metodą  implantacji ślimakowej, zabiegi ablacji włókien współczulnego układu nerwowego w obrębie tętnic nerkowych metodą przezskórną z wykorzystaniem fal o częstotliwości radiowej oraz metody napromieniowania chorych z rakiem początkowego odcinka tchawicy oraz przewodu słuchowego zewnętrznego z wykorzystaniem jako aplikatury rurki tracheostomijnej oraz aparatu słuchowego.
  • Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii SPSK SUM w Katowicach – za uzyskanie statusu The Centre of Excellence leczenia nowotworów neuroendokrynnych przez Oddział Endokrynologii, który jest jak dotąd jedynym ośrodkiem klinicznym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej posiadającym ww. status.

W kategorii Działalność na Rzecz Pacjenta:

  • Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Prorektor-elekt ds. Nauki, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM  –  w  uznaniu dla działalności Profesora na rzecz małych pacjentów z chorobami nowotworowymi, która przyniosła wymierne efekty w postaci poprawy standardów diagnostyki i leczenia dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną w Polsce. Pan Profesor  uzyskał nagrodę Brązowy Lider w Ochronie Zdrowia 2016 w kategorii Innowacyjne Pomysły w Ochronie Zdrowia.
  •  SPSK nr 7 SUM w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. Prof. L. Gieca – za interdycyplinarne i kompleksowe leczenie oferowane każdemu z hospitalizowanych pacjentów. Zapewnienie tej kompleksowości jest możliwe dzięki współdziałaniu i zaangażowaniu kadry medycznej przy jednoczesnym zaangażowaniu bogatej infrastruktury sprzętowej.

W kategorii Skuteczne Zarządzanie w Ochronie Zdrowia:

  • SPSK nr 7 SUM w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. Prof. L. Gieca – za sposób zarządzania szpitalem, będącym dużym interdyscyplinarnym ośrodkiem klinicznym o ponadregionalnym znaczeniu. Sposób zarządzania potencjałem szpitala, w tym ludzkim, przekłada się bezpośrednio na poziom oferowanych przez niego świadczeń zdrowotnych. Sprawna polityka personalna jest gwarantem stałego rozwoju zawodowego pracowników i tym samym daje możliwości wdrażania przez placówkę nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych  i technologii medycznych.

W kategorii Promocja Zdrowia i Profilaktyka:

  • Akademickie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Spółka z o.o. –  za wielokierunkowe działania mające na celu edukację zarówno dzieci jak i dorosłych w zakresie profilaktyki i zapobiegania próchnicy u dzieci i młodzieży na terenie Bytomia i okolic.


[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.