Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat

Konsultacje środowiskowe programu strategicznego GOSPOSTRATEG
Gliwice, 19.05.2016

Politechnika Śląska oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają na konferencję pod tytułem: „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków. Konsultacje środowiskowe”. Konferencja odbędzie się 19 maja 2016 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18 B w Gliwicach w godz. 11.00-14.00.

Konferencja rozpocznie ogólnopolskie konsultacje środowiskowe poświęcone programowi strategicznemu GOSPOSTRATEG, który realizowany będzie w ramach Krajowego Programu Badań, a którego celem jest społeczny i gospodarczy rozwój Polski. Konferencja będzie zatem pierwszym tego typu spotkaniem w Polsce i jedynym, jakie odbędzie się na Śląsku. Będzie miała zatem ogromne znaczenie dla śląskich środowisk naukowych i gospodarczych, które będą miały wpływ na ostateczny kształt konsultowanego programu.

W spotkaniu, które będzie się odbywać pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, swój udział zapowiedzieli:

 • Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin
 • Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Maciej Chorowski
 • Przewodnicząca Rady NCBR dr hab. Anna Rogut
 • Przewodniczący Komisji ds. strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych w Radzie NCBR dr hab. inż. Krzysztof Wodarski.

Harmonogram spotkania:

Godz. 11:00 – Rozpoczęcie konferencji

 • Przywitanie uczestników – JM Rektor Politechniki Śląskiej
 • Wystąpienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Wystąpienie Dyrektora NCBR
 • Przewodnicząca Rady NCBR – „Strategiczne programy badań naukowych i prac rozwojowych” – wystąpienie
 • Założenia i zakres tematyczny w obszarze „Podstawy społecznego, ekonomicznego i technologicznego rozwoju Polski” – prelekcja
 • Założenia i zakres tematyczny w obszarze „Mechanizmy zarządzania na różnych poziomach życia społeczno-gospodarczego” – prelekcja
 • Założenia i zakres tematyczny w obszarze „Kultura i społeczeństwo w kontekście zmian geopolitycznych, społecznych, ekonomicznych i technologicznych” – prelekcja
 • Założenia i zakres tematyczny w obszarze „Demokracja i społeczeństwo obywatelskie” – prelekcja
 • Dyskusja
 • Wnioski

Godz. 14:00 – Zakończenie konferencji i lunch

Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez stronę internetową: http://www.rpk.polsl.pl/pl/harmonogram_form.php?termin=21


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.