Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

14 maja 2016 r. o godz. 13:00 w Kościele Św. Anny w Zabrzu odbyło się pożegnanie akademickie śp. prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Króla.

Uroczystość poprowadził Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM prof. dr hab. n. med. Sławomir Kasperczyk.  W imieniu Władz Uczelni, Senatu i  całej społeczności akademickiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach słowa pożegnania wygłosił JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki: „Wspominamy dziś osobę, którą znaliśmy i z którą pracowaliśmy przez wiele lat. Przez współpracowników Pan Profesor był ceniony za otwartość, życzliwość i wysokie kompetencje. Wśród studentów lubiany i doceniany – miał opinię wymagającego ale sprawiedliwego wykładowcy, zawsze chętnie dzielącego się swoją wiedzą i doświadczeniem”. – powiedział JM Rektor.

Sylwetkę Profesora Wojciecha Króla przedstawił Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM,  dr hab. n. med. Zenon Czuba: „Po ukończeniu studiów w 1981 roku rozpoczął pracę naukową na stanowisku asystenta stażysty w Katedrze Higieny, a w kolejnym 1982 roku przeniósł się do  I Katedry i Zakładu Mikrobiologii Śląskiej Akademii Medycznej. Był starszy o rok, stąd po moich studiach w roku 1982 mieliśmy możliwość kontynuować współpracę w I Katedrze  Zakładzie Mikrobiologii, kierowanej wówczas przez Pana Profesora Stanisława Schellera. Jego praca naukowa wniosła istotny wkład w rozwój mikrobiologii i immunologii oraz zaowocowała  uzyskaniem kolejno stopnia naukowego doktora i doktora habilitowanego”. – wspominał Prodziekan.

Następnie głos zabrali: Prezydent Miasta Zabrze  - Pani  Małgorzata Mańka-Szulik, Poseł na Sejm -prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, Przedstawiciel Śląskiej Izby Lekarskiej - Pani prof. Katarzyna Ziora,  była Rektor SUM - prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera oraz reprezentująca  Samorząd Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu – studentka Joanna Smolarczyk.

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Król zmarł 10 maja 2016 r.  Był kierownikiem  Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko – Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w latach 2012-2013 Prorektorem ds. Klinicznych SUM, w latach 2005-2012 Dziekanem Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko – Dentystycznym w Zabrzu, a w latach 2002- 2005 jego Prodziekanem. Członek wielu instytucji i organizacji naukowych, ceniony naukowiec i organizator procesu naukowo-dydaktycznego, zasłużony nauczyciel uniwersytecki i wychowawca wielu pokoleń studentów i kadry naukowej.


[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.