Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Kwiecień obfitował w imprezy sportowe, które przyniosły liczne sukcesy studentów  SUM. Zawodnicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wielokrotnie stawali na stopniach podium najważniejszych zawodów.

Na medal spisała się męska drużyna siatkarzy, która podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych, odbywających się w Bydgoszczy  uplasowała się na 3 miejscu, tuż za Gdańskim i  Pomorskim Uniwersytetem Medycznym.

Srebrny medal  Akademickich Mistrzostw Śląska zdobyła drużyna koszykarek ustępując jedynie drużynie AWF Katowice.

Brązowy medal  przypadł w udziale  męskiej  reprezentacji w piłce ręcznej, która po wielu znakomitych meczach wywalczyła podium, wygrywając ostatni mecz z Uniwersytetem Ekonomicznym. Szczypiorniści  musieli uznać wyższość  AWF Katowice  i Politechniki Śląskiej.

Ogromne gratulacje należą się także uczelnianym „siłaczom”. Drużynowo (klasyfikacja kobiet i mężczyzn) nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Śląska w wyciskaniu sztangi. Na drużynowy sukces przyczyniły się znakomite indywidualne wyniki zawodników i zawodniczek SUM w tym: Mateusza Bieniasza (2 miejsce: kategoria do 59kg),  Marcina Jakóbczyka (2 miejsce: kategoria 74kg), Piotra Fuchsa (3 miejsce: kategoria 74kg), Kamila Mąki
(3 miejsce: kategoria do 83kg) oraz Wacława Rudnickiego (2 miejsce: kategoria do 93kg), który wycisnął imponujący wynik 155kg!

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


[Przesłano prze: Agata Kalafarska-Winkler] 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.