Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner konferencji

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną 2 i 3 czerwca 2016 r. w Zabrzu XXIII Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną  „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”, oraz towarzyszące jej XVII Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej.

Chcielibyśmy, aby tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Personalizacja procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz stratyfikacja ryzyka w schorzeniach sercowo-naczyniowych”. Z pewnością wszyscy zdążyliśmy już dostrzec, że właśnie takie postępowanie może mieć zasadnicze znaczenie dla poprawy skuteczności leczenia.

Mamy nadzieję, że proponowany przez nas program spełni Państwa oczekiwania. Przygotowane zagadnienia będą między innymi obejmowały: opiekę zintegrowaną, niewydolność serca, postępy w elektroterapii, leczenie przeciwzakrzepowe, nadciśnienie płucne, wady serca czy ostre zespoły wieńcowe. Oprócz wykładów, prezentowane będą ciekawe i trudne przypadki kliniczne. W programie nie zabraknie także sesji skierowanych do grupy kardiologów interwencyjnych, które będą skoncentrowane w programie Warsztatów Kardiologii Inwazyjnej, w trakcie których będą omawiane między innymi zabiegi wysokiego ryzyka, aspekty techniczne interwencji przezskórnych, innowacje w kardiologii interwencyjnej i inne. Z pewnością jak zawsze atrakcyjnym elementem edukacyjnym będą transmisje z zabiegów „na żywo”. Obok propozycji skierowanych do lekarzy będą także sesje dla pielęgniarek oraz studentów.

Swoim doświadczeniem podzielą się z nami najlepsi specjaliści zajmujący się leczeniem chorób serca, płuc i naczyń. Swój udział zapowiedziało wielu ekspertów, których ogromna wiedza i doświadczenie z pewnością przyczynią się do wielu ciekawych dyskusji, często kontrowersyjnych, wzbogacających naszym zdaniem przygotowany dla Państwa atrakcyjny program.

Szanowni Państwo,

Jesteśmy przekonani, że konferencja będzie nie tylko wspaniałym wydarzeniem naukowym i edukacyjnym, które pozwoli spojrzeć na kardiologię z trochę szerszej perspektywy, ale także interesującym wydarzeniem towarzyskim.

Już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy do Zabrza!

Organizatorem konferencji jest Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 Prof. dr hab. med. Mariusz Gąsior                                              Prof. dr hab. med. Marian Zembala
   Przewodniczący Konferencji                                        Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Więcej informacji: mkkzabrze.pl


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.