Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniach 21-23 kwietnia br. odbyło się w Centrum Kongresowym w Katowicach ósme Międzynarodowe Sympozjum „Koksartroza”, zorganizowane przez Katedrę i Klinikę Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM.

Wielkim zaszczytem był Honorowy Patronat wybitnych Osobistości naszego regionu: Pani Dyrektor SPSK nr 7, JM Rektora SUM, Wojewody Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Katowic, Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej i Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Podczas uroczystości otwarcia podniosły moment stanowiło wręczenie przez Przewodniczącego Kapituły i Prezesa ZG PTOiTr. Odznaczeń „Zasłużony dla Polskiej Ortopedii i Traumatologii”, które otrzymali wspaniali 4 śląscy ortopedzi i traumatolodzy: Zbigniew Kalamat, Jerzy Nowicki, Franciszek Chmielak i Adam Materna. Wzorem poprzednich lat zaprosiłem wybitnych wykładowców z kraju i z zagranicy, m.in. Belgii, Finlandii, Niemiec, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Poza przedstawieniem nowości w endoprotezoplastyce stawu biodrowego, niezwykle istotną część spotkania stanowiły zagadnienia aloplastyk pierwotnych i rewizyjnych u pacjentów w wieku podeszłym. Bardzo interesujące były także problemy pooperacyjnej rehabilitacji chorych i pracy pielęgniarek. W każdej z 6 sesji zespół Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu zaprezentował własne doświadczenia, nowatorskie metody operacyjne i brał udział w konstruktywnych dyskusjach. Przedsięwzięcie naukowe cieszyło się dużą frekwencją i zainteresowaniem oraz stało się okazją do rozpropagowania ważnych osiągnięć naszej specjalizacji i stworzenia nie tylko forum wymiany koncepcji leczniczych, ale także impulsu do podjęcia nowych zadań badawczych. Wspomnieć wreszcie należy o nawiązaniu nowych znajomości koleżeńskich i spełnieniu jednego z założeń tego wydarzenia, czyli pokazania w trakcie imprez towarzyszących piękna i odrębności naszego województwa. Po Częstochowie, Beskidzie Śląskim i powiecie żywieckim nadeszła kolej na Katowice.   

Prof. dr hab. n. med. Damian Kusz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
Przewodniczący Kapituły Odznaczenia 

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.