Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat Noc Muzeów

Biblioteka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach serdecznie zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów. Spotkanie rozpocznie się 14 maja 2015 r. o godzinie 17.00, a skończy następnego dnia godzinę po północy. Wszystkich zainteresowanych powitamy w gmachu Biblioteki Głównej SUM w Katowicach przy ul. Warszawskiej 14. Będzie to już druga Noc Muzeów w naszej książnicy, kiedy to włączymy się w ogólnopolską akcję promocji zasobów muzealnych, zabytkowych obiektów i ciekawych miejsc.

Biblioteka Główna SUM mieści się w zabytkowym budynku, którego architektura i interesująca przeszłość warte są bliższego poznania. W 1900 r. Hugo Grünfeld, katowicki architekt i budowniczy, wybudował tu swoją rodzinną willę. W późniejszych latach gmach pełnił funkcje biurowe, mieszcząc różne banki, czego pamiątką są liczne przeróbki i adaptacje wnętrza, a najciekawszym miejscem jest zachowany do naszych czasów sejf z oryginalnymi pancernymi drzwiami i posadzką. Od 2001 r. budynek należy do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W tegorocznym programie Nocy Muzeów zapraszamy na zwiedzanie budynku z przewodnikiem, pokaz udzielania pierwszej pomocy, cykl półgodzinnych wykładów o tematyce medycznej na aktualne tematy (o nowotworach, dopalaczach, dodatkach do żywności, tajemnicach roślin) oraz o niezwykłych lekarkach i przesądach dotyczących ciąży i porodu. Zaprezentujemy też wystawy o tematyce historycznej i medycznej, zaprosimy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o historii medycyny, a dzieciom zaproponujemy wspólne przygotowanie zakładek do książek.

O północy zaś przewidziane są dodatkowe atrakcje dla najwytrwalszych uczestników.

Serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki oraz do zapoznania się ze szczegółowym programem Nocy Muzeów w 2016 r. pod adresem:
http://biblioteka.sum.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=410:noc-muzeow-2016

Biblioteka SUM

[Przesłano przez: Justyna Seiffert]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.