Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
baner konferencji

W dniach 29-30 kwietnia 2016 r. odbędzie się  Konferencja na temat przeszczepiania wątroby u chorych zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C ( HCV ). Miejscem obrad będzie sala konferencyjna Hotelu Diament w Zabrzu.

Należy podkreślić fakt, że po raz pierwszy w Polsce podejmowany jest tak ważny problem jakim jest przewlekłe zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C prowadzące u nieleczonych chorych do rozwoju zmian nieodwracalnych w wątrobie, kiedy  jedynym ratunkiem jest przeszczep wątroby.

Merytorycznymi twórcami Konferencji jest Polskie Towarzystwo Transplantacyjne i Polskie Stowarzyszenie Naukowe „Zagrożenia Cywilizacyjne i Zdrowie Publiczne”. W czasie Konferencji, poszczególne zagadnienia omawiane będą w bardzo ściśle zaplanowanej kolejności poczynając od analizy wskazań do przeszczepienia wątroby poprzez procedury chirurgiczne związane z tym zabiegiem aż to uzyskania stabilności klinicznej poprzez odpowiednią terapię chroniącą wszczepiony narząd i do wyleczenia z zakażenia HCV.

Swój udział zapowiedzieli najlepsi specjaliści Polski w zakresie chirurgii transplantacyjnej dorosłych i dzieci, wspaniali lekarze prowadzący chorych po transplantacji wątroby oraz specjaliści leczący przeciwwirusowo zakażonych HCV.

prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska
Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Zakaźnych
Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

Zaproszenie

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.