Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat

Organizatorzy Wszechnicy PAU zapraszają na wykład Małgorzaty Dzieduszyckiej-Ziemilskiej, który odbędzie się 31 marca,  o godz. 16.00 w willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Tematem będzie „Wizerunek Polski. Jak moglibyśmy być widziani w różnych miejscach świata”. Wstęp wolny.

Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska – dyplomata, publicystka, urzędnik państwowy. Ukończyła polonistykę we Wrocławiu i politologię w Paryżu. W latach 70. współorganizowała wrocławskie Międzynarodowe Festiwale Teatralne. Uprawiała krytykę teatralną, publicystykę, reportaż. W 1991 wstąpiła do służby publicznej. Była Konsulem Generalnym RP w Montrealu, Stałym Przedstawicielem RP w UNESCO, prowadziła Departament Współpracy z Zagranicą w Ministerstwie Kultury, była Pełnomocnikiem Ministra Spraw Zagranicznych ds. Kontaktów z Diasporą Żydowską, przewodniczyła Polskiej Radzie Ruchu Europejskiego. Jest w zarządzie Fundacji Polska w Europie, a także członkiem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

W różnych okresach życia związana z pismami: „ITD.”, „Teatr”, ”Kultura”, „Dialog”, ”Odra”. Autorka książek: „’Apocalypsis cum Figuris’ Jerzego Grotowskiego (WL 1974), „Ameryka z miłością i złością” (Wyd. Dolnośląskie 198), „Idiomy angielskie” (z Alexem di Meo, z ilustr. Sz. Kobylińskiego; Wiedza Powsz. 2009), „Wszyscy jesteśmy nomadami. Reportaż z podróży po Mongolii” (Świat Książki 2012) i – ostatnio – opowieść „Tysiąc wiatrów w biegu” (PIW 2015).


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.