Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Dzień Babci i Dziadka

Analiza składu ciała, badania profilaktyczne, porady lekarskie, wykłady, a także możliwość międzypokoleniowej integracji - z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, 21 stycznia br. Zakład Propedeutyki Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medyczny w Katowicach zaprosił seniorów i młodzież  na spotkanie, którego celem było przybliżenie podstawowych zasad zdrowego i aktywnego życia w starszym wieku, zwrócenie uwagi na mądrość i doświadczenie osób starszych,  a także na potrzebę wsparcia, pomocy i opieki nad osobami starszymi.

Seniorzy mogli skorzystać z podstawowych badań profilaktycznych, takich jak pomiar ciśnienia czy analiza składu ciała oraz z porad kosmetologicznych. 

Z myślą o młodzieży przygotowano też specjalną ścieżkę edukacyjną w ramach której młodzi ludzie mogli nauczyć się podstaw opieki nad osobą starszą i obłożnie chorą oraz podstaw rehabilitacji ruchowej, a także przymierzyć specjalny „skafander geriatryczny” który składa się z elementów imitujących najczęstsze dolegliwości pojawiające się w starszym wieku. Dzięki temu mogli przez chwilę poczuć się jak osoba po siedemdziesiątce i lepiej zrozumieć ograniczenia i problemy, z którymi na co dzień musi zmagać się pokolenie ich dziadków.

Przygotowano także wykłady m.in.  na temat tarczycy, medycyny estetycznej i  dopalaczy. Nie zabrakło także tematu związanego z  bezpieczeństwem osób starszych, m.in.  z oszustwami metodą „na wnuczka” – wykład przeprowadziła podinsp. Małgorzata Biernacka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Funkcjonariusze wyposażyli także każdego obecnego seniora w alarm osobisty, dzięki któremu w  trudnej i niebezpiecznej sytuacji będą mogli zaalarmować o swoim niebezpieczeństwie.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]
 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.