Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Certyfikat

W wyniku wielomiesięcznej ogólnopolskiej rekrutacji do programu TransFormation.doc, organizowanego w ramach projektu systemowego Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego pt. „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”, wśród 500 doktorantów i młodych naukowców, którzy wzięli udział w kursach szkoleniowych organizowanych w czołowych ośrodkach akademickich w krajach Europy Zachodniej i Północnej, a także w USA i w Kanadzie, znalazły się dr n. med. Agnieszka McDowell oraz lek. dent. Agata Trzcionka z Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Wydziału Lekarskiego z Oddziałem lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

Celem kursu był przede wszystkim  rozwój kompetencji miękkich oraz umiejętności współpracy z sektorem biznesowym. Szczególny nacisk położono na umiejętność zarządzania projektami badawczymi oraz interdyscyplinarne planowanie własnych badań. Wyjazd był zatem doskonałą okazją do wymiany doświadczeń – zarówno z kadrą tworzoną przez zagranicznych naukowców, jak i pomiędzy uczestnikami kursu.

Obie Panie zrealizowały szkolenia w najlepszych ośrodkach akademickich z tzw. listy szanghajskiej w III i IV kwartale 2015 r.

Pani dr n. med.  Agnieszka McDowell odbyła szkolenie w Wageningen University & Research Centre, Wageningen , Holandia.

Pani lek. dent. Agata Trzcionka swoje szkolenie odbyła w Lund University, Lund, Szwecja.

Program jest częścią projektu systemowego „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”. Projekt ten jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 1.1.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) 2007-2013.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

20160113 certyfikat Lund

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.