Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 27 listopada br. podczas Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych w Bydgoszczy odbył się finałowy etap II edycji konkursu Samo-Rządź. W kategorii "Inicjatywa społeczna" pierwsze miejsce zajął projekt "Warsztaty naukowe - DNA Encyklopedia Życia", organizowany przez studentów kierunku biotechnologia medyczna Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej SUM w Katowicach, a którego koordynatorem była studentka Justyna Wilińska.

Konkurs Samo-Rządź jest inicjatywą Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu studenckiego przygotowanego przez samorządy studenckie publicznych wyższych szkół medycznych działających w Polsce, wchodzących w skład KRAUM.

Konkurs realizowany jest w trzech kategoriach:
- akcja promująca zdrowie,
- wydarzenie kulturalne,
- inicjatywa społeczna (działania na rzecz społeczności akademickiej).

W pierwszym etapie Komisja wyłaniania najlepsze projekty, które następnie są przedstawiane na posiedzeniu KRAUM. Po ich przedstawieniu rektorzy poprzez głosowanie przyznają miejsca konkretnym projektom.

Projekt "Warsztaty naukowe - DNA Encyklopedia Życia" jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie koordynowane przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii, które odbywa się corocznie w największych miastach Polski. Warsztaty odbyły się 17 kwietnia br. przy Placu Stulecia w Sosnowcu. Celem warsztatów jest propagowanie wiedzy z dziedziny biotechnologii oraz popularyzacja nauki wśród społeczeństwa, oraz zachęcenie młodych ludzi do studiowania biotechnologii medycznej. W czasie tego wydarzenia odbyły się:

- demonstracyjne doświadczenia z udziałem publiczności,
- pokazy oraz degustacja kuchni molekularnej,
- wystawa zdjęć promująca szeroko pojętą biotechnologię,
- prezentacja preparatów mikroskopowych,
- krótkie wykłady prowadzone przez studentów biotechnologii medycznej,
- konkursy z udziałem przechodniów, uczniów oraz studentów.

Paweł Pęcak
Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.