Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Kilkaset osób wzięło udział w zorganizowanym 20 listopada br.  Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach.  Tegoroczny program przygotowany przez pracowników i studentów WNoZ prezentował się wyjątkowo bogato. Warsztaty i wykłady odbywały się na Wydziale Nauk o Zdrowiu, w  Centrum Dydaktycznym WNoZ, Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej,   w obiekcie sportowym Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu oraz w Zakładzie Propedeutyki Pielęgniarstwa przy ul. Francuskiej 20/24 w Katowicach.

Podczas Dnia Otwartego wszyscy zainteresowani studiami na kierunkach: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, elektroradiologia i coaching medyczny mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną i uczestniczyć w zajęciach położniczych, pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, psychologicznych  i pedagogicznych.

W programie znalazły się m.in.: porady zdrowotne, edukacja i promocja zdrowia w zakresie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania depresji, nowoczesne położnictwo, nowoczesne metody obiektywnej diagnostyki fizjoterapeutycznej na przykładzie kinezjologicznej analizy sił reakcji podłoża, trening uważności jako metoda radzenia sobie ze stresem dnia codziennego, sport osób niepełnosprawnych, badania fizykalne, osłuchiwanie klatki piersiowej, samobadanie piersi, prezentacja  fantomów do nauki wstrzyknięć podskórnych, śródskórnych, domięśniowych, cewnikowania pacjenta, fantomu reanimacyjnego osoby dorosłej i dziecka oraz ekspozycja dawnego sprzętu medycznego.

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się „skafander geriatryczny”, dzięki któremu można było sprawdzić, z jakimi dolegliwościami borykają się na co dzień osoby starsze.

Pokazy, warsztaty i wykłady były skierowane przede wszystkim do młodzieży zainteresowanej podjęciem w przyszłości studiów na kierunkach prowadzonych przez Wydział. Była to doskonała okazja by zapoznać się z ofertą edukacyjną, osiągnięciami naukowymi studentów i pracowników, wysłuchać wykładów z zakresu działalności Wydziału, a także zdobyć cenne informacje o perspektywach zatrudnienia absolwentów. 

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.