Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Informacje ogólne:

1. Należy wybrać miejsce odbycia praktyki.
2. Należy uzgodnić termin praktyki i uzyskać zgodę kierownika jednostki/zakładu na odbywania praktyki.
3. Skierowania:
° Skierowanie na praktyki indywidualne należy wypełnić i wydrukować 2 egzemplarze skierowania zgodnie z zamieszczonym wzorem (wzór skierowania tutaj)
° Skierowanie na praktyki, z którymi Uczelnia zawarła umowy ramowe (wzór skierowania tutaj)
° należy złożyć skierowanie do podpisu w Dziekanacie (skierowania są podpisywane przez Dziekana do 2 tygodni od otrzymania).
5. Przed rozpoczęciem praktyki należy złożyć skierowanie na praktykę w wybranej jednostce.
6. Na praktyki należy zgłosić się z dozymetrem (o ile praktyka obejmuje pracę w narażeniu na promieniowanie rtg) oraz Indeksem umiejętności praktycznych.
7. Po odbyciu wszystkich praktyk w semestrze – należy zwrócić wypełniony Indeks umiejętności praktycznych oraz jedną z kopii skierowania (podbitą przez jednostkę w której miała miejsce praktyka) do Kierownika Studenckich Praktyk Zawodowych mgr Mirosława Badonia (Szpital w Ochojcu) w celu uzyskania zaliczenia praktyk.

Zaliczenie praktyk
Podstawą do zaliczenia praktyk jest dostarczenie Kierownikowi SPZ wypełnionego Indeksu umiejętności praktycznych (Dziennik praktyk).
Po każdym semestrze należy wypełnić ankietę dotyczącą oceny praktyk.
Zaliczenia dokonuje Kierownik Studenckich Praktyk Zawodowych.
W ostatnim semestrze należy dostarczyć oryginał Indeksu umiejętności praktycznych.

Umowy indywidualne:
1. Umowę indywidualną na prowadzenie praktyk zawodowych zawiera się trójstronnie pomiędzy: Uczelnią, Podmiotem (w którym będzie odbywała się praktyka) oraz studentem - wzór umowy)
2. Umowa jest nieodpłatna - Podmiot w którym student odbywa praktykę nie otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenia.
3. Należy wydrukować 3 egzemplarze umowy po jednej dla każdej stron. Proszę drukować dwustronnie.
4. Umowę należy składać w Dziekanacie.
5. Załącznikiem do umowy jest skierowanie na praktyki (jak wyżej).
Regulamin praktyk

Programy praktyk:

Program praktyk I stopnia 2019-2020
Programy praktyk II stopień 2019-2020

Program praktyk I stopnia 2018-2019
Programy praktyk II stopień 2018-2019

Polisa ubezpieczeniowa

Miejsce odbywania praktyk: miejscem praktyk zawodowych są podmioty lecznicze posiadające niezbędny potencjał do realizacji programu praktyk, z którymi Uczelnia zawarła stosowne umowy grupowe (lista podmiotów w pliku excel).
Istnieje możliwość odbywania praktyk w innych podmiotach po zawarciu umowy indywidualnej.
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach posiada podpisane umowy stałe w zakresie odbywania przez studentów Uniwersytetu praktyk studenckich
° http://kariera.sum.edu.pl/studentabsolwent/praktyki-i-stae/partnerzy-sum
Zgodnie z podpisanymi umowami z powyższymi jednostkami, a Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach w sprawie prowadzenia studenckich praktyk zawodowych, studenci Uczelni mają możliwość realizacji w tych jednostkach praktyk, w oparciu o wystawione przez Dziekana / – skierowanie, zawierające proponowany termin jej realizacji oraz program praktyki.

Dzienniczki praktyk:

SUM © 2016-2022