Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Prof. Edward Wylegała  profesorem wizytującym w Hebei Provincial Eye Hospital

Prof. zw. dr hab. n. med. Edward Wylęgała  został powołany na profesora wizytującego w największym szpitalu okulistycznym w Chinach - Hebei Provincial Eye Hospital  w Xingtai.  Kontrakt  został podpisany przez Prof. Minglian Zhang MD PhD oraz przez Prof. Edwarda Wylęgałę w dniu 27.10. 2015 roku w Xingtai na trzy lata.

Zakres współpracy obejmuje:

  •          wymianę doświadczeń w zakresie prowadzenia badań naukowych
  •          prowadzenie wykładów, seminariów oraz organizacje sympozjów naukowych
  •          wspólne kursy i projekty naukowe
  •          stały regularny kontakt w celu realizacji projektów.

Pierwsza wizyta  obejmowała trzy wykłady z zakresu okulistyki, zwiedzanie szpitala oraz konsultacje chorych. Wykład na temat leczenia złamań oczodołu przedstawiała dr n. med. Bogusława Orzechowska-Wylęgała. Wykłady były tłumaczone na język chiński i spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem czego wyrazem była długa dyskusja.

Szpital założony został w 1931 roku przez polskiego misjonarza dr med. Wacława Szuniewicza CM - okulistę i pediatrę. Ksiądz Szuniewicz był dyrektorem szpitala przez 17 lat. Szpital posiada 500 łóżek okulistycznych, 160 lóżek z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, 80 laryngologii i 80  interny.

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.