Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 7 listopada 2015 r. w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach odbyło się dyplomatorium specjalistów w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. W uroczystości wzięli udział: Prodziekan WNoZ dr hab. n. hum. Lesław Niebrój, dr n. hum. Halina Kulik, dr n. med. Beata Hornik, dr n. med. Agnieszka Młynarska, specjaliści oraz ich bliscy i rodziny. Uroczystość poprowadziła dr n. med. Beata Hornik – kierownik specjalizacji. Okolicznościowy wykład pt. „Kulturowe uwarunkowania przemocy w rodzinie” wygłosiła dr n. hum. Halina Kulik.

Pan Prodziekan dr hab. n. hum. Lesław Niebrój wręczył dyplomy specjalistom, którzy odbyli szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego zorganizowane przez Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach w okresie od 13 maja 2013 r. do 13 maja 2015 r. i złożyli egzamin państwowy w dniu 1 października 2015 r. przed Państwową Komisją Egzaminacyjną w Warszawie, uzyskując tytuł Pielęgniarki/Pielęgniarza Specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. W imieniu specjalistów głos zabrał mgr Ludwik Szewczyk.

W szkoleniu specjalizacyjnym  w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego na WNoZ w Katowicach uczestniczyło 45 osób, co stanowi odsetek 13% wszystkich specjalistów w tej dziedzinie w Polsce. 


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.