Plakat konferencji

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, VIII Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, „Kardiologia Prewencyjna 2015 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to spotkania multidyscyplinarne, na które zapraszamy nie tylko kardiologów, ale także internistów i lekarzy rodzinnych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

 Patronat Honorowy nad Konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

Dla większości uczestników naszych konferencji nie ma żadnych wątpliwości, że prewencja jest najskuteczniejszym sposobem zwalczania chorób układu krążenia, a społeczny wymiar i konieczność wielospecjalistycznego podejścia do problemu stawiają prewencję chorób układu krążenia jako jeden z najważniejszych problemów zdrowia publicznego Polsce, i w całej Europie.

W czasie tegorocznej Konferencji omówione zostaną najnowsze doniesienia z zakresu szeroko rozumianej kardiologii prewencyjnej. W programie znajdą się też prezentacje najnowszych wyników polskich projektów badawczych i innych doniesień z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Ponadto, w sposób przystępny i praktyczny zostaną podsumowane najnowsze zmiany w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia. Planujemy omówienie ostatnio ogłoszonych wytycznych.

Czy pod ich wpływem zmieni się codzienna praktyka polskich lekarzy?

Podobnie jak w latach poprzednich wykładowcami będą najlepsi polscy eksperci. Pozwalamy sobie wyrazić nadzieję, że wzorem poprzednich Konferencji organizowanych przez naszą Sekcję, tegoroczna Konferencja okaże się sukcesem, a przede wszystkim miejscem twórczej wymiany poglądów, która połączy ekspertów i praktyków.

Do zobaczenia w Krakowie!

Dr hab. Piotr Jankowski, prof. UJ
Prof. dr hab. Andrzej Pająk
Dr n. med. Roman Topór-Mądry
Prof. dr hab. Wojciech Drygas
Dr hab. med. Grzegorz Kopeć
Dr n. med. Agnieszka Serafin

    

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]