Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W przededniu Światowego Dnia Walki z Otyłością, w piątek, 23 października br. w Auli Wydziału Zdrowia Publicznego SUM w Bytomiu, miała miejsce debata poświęcona problemowi nadwagi i otyłości u dzieci w Polsce. W debacie wzięło udział blisko trzystu studentów dietetyki i zdrowia publicznego, liczne grono pracowników naukowych, oraz zaproszeni goście, a wśród nich Minister Zdrowia profesor Marian Zembala i zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju lek. med. Grzegorz Hudzik.

Hasło przewodnie debaty: jak skutecznie walczyć z otyłością.

Wprowadzeniem do dyskusji było wystąpienie dziekan WZP, dr hab.n.farm. Elżbiety Grochowskiej-Niedworok o rosnącym problemie otyłości u dzieci w Polsce i Europie oraz działaniach UE w kierunku wypracowania dobrych praktyk w zwalczaniu tego problemu. W debacie, oprócz dr n.med. Beaty Całyniuk, prezentującej wypracowany w woj. śląskim program walki z otyłością wśród dzieci szkolnych, wypowiedziało się kilkunastu studentów i pracowników naukowych. Wnioski wynikające z debaty będą przedstawione na konferencji w Warszawie, zapowiedzianej przez Ministra Zdrowia na drugą połowę listopada br.

[Zdjęcia: dr n. med. Agnieszka Białek-Dratwa, dr n. o zdr. Ilona Hajok] 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.