Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner konferencji

15 lat Katedry i Kliniki  Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu SUM
oraz Polsko-Francuskie Sympozjum „Chirurgia Barku” - Zaproszenie

 

Drodzy Przyjaciele,

Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wydziału Lekarskiego w Katowicach rozpoczęła swoją działalność 01 grudnia 2000 r. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Górnośląskim Centrum Medycznym im. Prof. Leszka Gieca.

Wielkim wyróżnieniem i życiowym wyzwaniem dla mnie było objęcie kierownictwa i tworzenie bazy dydaktyczno-naukowej oraz warunków do rozwoju Oddziału i wprowadzania innowacyjnych metod operacyjnych w tym wspaniałym Śląskim Ośrodku.

Solidne podstawy do aktywnych i kreatywnych działań zapewniał istniejący już od 1977 r. w GCM Oddział Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej, ze znakomitym Ordynatorem - dr n. med. Jerzym Totuszyńskim oraz doborowym Zespołem Lekarsko-Pielęgniarskim.

W tym miejscu muszę wspomnieć moich wybitnych nauczycieli: prof. Gabriela Wejsfloga, doc. Izabelę Szwarnowiecką i przede wszystkim prof. Andrzeja Tokarowskiego.

Jubileusz 15-lecia Katedry i Kliniki postanowiłem połączyć z Polsko-Francuskim Sympozjum Chirurgia Barku. Do udziału w Spotkaniu zaprosiłem świetnych Wykładowców z Polski i Francji, którzy na co dzień specjalizują się w leczeniu operacyjnym urazów i zmian chorobowych stawu ramiennego. Wierzę, że każdy znajdzie dla siebie wartościowe i ciekawe prezentacje, a w dyskusji wyjaśnimy kwestie sporne i spróbujemy uzgodnić wytyczne postępowania w stanach patologii barku.

Wielkim zaszczytem jest Honorowy Patronat wspaniałych Osobistości naszego kraju, który podnosi w istotny sposób rangę tego wydarzenia.

Podziękowania składam Wystawcom, ludziom dobrej woli, rozumiejącym potrzeby szkoleniowe młodego pokolenia lekarzy w zmaganiu się z codzienną rzeczywistością medyczną.

Dziękuję przede wszystkim Uczestnikom, którzy zdecydują się przyjechać na Śląsk i wziąć udział w naszym Jubileuszu oraz Sympozjum.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego życzę Państwu owocnych obrad oraz miłych wrażeń z pobytu w Katowicach. 

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
Kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu SUM
Prof. dr hab. n. med. Damian KUSZ
Strona Sympozjum : www.poitr.pl

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

Ulotka
Plakat

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.