Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

W dniach 11-13 lutego br. odbyła się kolejna edycja Dziecięcej Akademii Sztuki Kulinarnej, zorganizowana w Katedrze Dietetyki WZP Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu-Rokitnicy.

Tym razem uczestnikami warsztatów były dzieci z Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Dzięki porozumieniu, jakie Wydział Zdrowia Publicznego SUM zawarł z Polską Akademią Sztuki Kulinarnej, dzieci poznały poszczególne produkty spożywcze oraz nauczyły się przygotowywania z nich prawidłowo skomponowanych posiłków, w tym m.in. pierwszego i drugiego śniadania. Nad realizacją programu edukacji żywieniowej ”Z piramidą za pan brat, zbuduj z nami zdrowy świat!” czuwali specjaliści z zakresu dietetyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studenci z Koła Naukowego Młodych Edukatorów.

Pierwsze warsztaty, które zorganizowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku okazały się strzałem w dziesiątkę. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejną edycję. Chcemy aby Dziecięca Akademia Sztuki Kulinarnej odbywała się dwa razy w roku. Do udziału będziemy zapraszać kolejne przedszkola ze śląskich miast” – zapowiada dr hab. Elżbieta Grochowska-Niedworok, dziekan Wydziału Zdrowia Publicznego SUM.

Celem akcji jest przede wszystkim przekazanie dzieciom wiedzy na temat zasad prawidłowego żywienia.

Otyłość wśród polskich dzieci jest coraz większym problemem. Takim krytycznym momentem, kiedy może pojawić się nadwaga jest wiek ok. 11 lat. Dlatego tak ważne jest by dzieci od najmłodszych lat poznawały nowe smaki, by zobaczyły, że ze zdrowych produktów można stworzyć smaczne i atrakcyjnie podane posiłki. To zaprocentuje w przyszłości.” – przekonuje dr Elżbieta Szczepańska z Katedry Dietetyki SUM.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]
[Zdjęcia: Agnieszka Białek-Dratwa]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.