Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Konferencja plakat

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XII Konferencji „Profilaktyka w Medycynie”, corocznym spotkaniu z ekspertami z różnych dziedzin medycyny.

To unikalne w skali kraju wydarzenie edukacyjne cieszy się rosnącym zainteresowaniem pracowników ochrony zdrowia oraz studentów. Tradycyjnie już od kilku lat Konferencja odbywa się w Auli prof.Witolda Zahorskiego na terenie Kampusu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ligocie, w tym roku w dniach 23-24 października 2015. Jego Magnificencja Rektor naszej Uczelni, prof. dr hab. Przemysław Jałowiecki objął swoim Patronatem to wydarzenie. Głównymi zagadnieniami tegorocznej Konferencji są schorzenia układu sercowo-naczyniowego oraz onkologia. Przewidziano w programie również 2 sesje multidyscyplinarne oraz sesję poświęconą diagnostyce i rehabilitacji w schorzeniach kręgosłupa. Celem Konferencji jest przedstawienie zasad zapobiegania schorzeniom, wczesnego ich wykrywania i leczenia oraz prewencji wtórnej z postępowaniem rehabilitacyjnym. Przedstawiać będziemy aktualne rekomendacje towarzystw naukowych oraz praktyczne tematy z zakresu codziennej praktyki medycznej. Konferencja adresowana jest do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzy specjalistów z różnych dyscyplin, pielęgniarek, fizjoterapeutów i studentów uczelni medycznych. Swoją sesję mają studenci, w której będą przedstawiane najlepsze prace kół STN Wydziału Nauk o Zdrowiu. 

Zapraszam do uczestnictwa w Konferencji.

Prof. dr hab. med. Zbigniew Gąsior
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Konferencji

Program pdf

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.