Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo SUM

Z uwagi na fakt, iż w ostatnim okresie czasu miały miejsce próby nawiązania połączeń na służbowe telefony komórkowe z numerów telefonów posiadających lokalizację w egzotycznych krajach, jak np. Demokratyczna Republika Konga, Dominikana czy Madagaskar, zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na numer telefonu, na który podejmujemy próbę oddzwonienia.

Osoba dzwoniąca rozłącza się zaraz po uzyskaniu sygnału nawiązania połączenia, nie dając tym samym realnej możliwości osobie, do której dzwoni, na odebranie połączenia. Przy oddzwanianiu na nieodebrane połączenia, należy zwrócić szczególną uwagę na pierwsze trzy cyfry numeru, które wskazują na kraj, z którego była podejmowana próba dzwonienia. W ostatnim tygodniu miały miejsce  próby połączeń z Madagaskaru, dla którego to kraju numer kierunkowy wynosi  „ + 261”. Mimo, iż osoba, do której dzwonimy, nie odbierze telefonu, zostają naliczane opłaty za połączenie, wynoszące od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za 1 minutę próby nawiązania połączenia.

W przypadku wystąpienia opisanych  zdarzeń na użytkowanych telefonach, prosi się o pilne poinformowanie o tym fakcie Dział Techniczny, tel. wewn. 3556.

[Przesłano przez: Justyna Deja-Klabun]

SUM © 2016-2020