Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat

3. już konfrontacje „Medycyna i Sztuka” – Med&Art 2015 i 4. Konfrontacje „Ucieczka ze świata ciszy”, odbędą się w piątek 9 października 2015 w Zabrzu – jak zwykle w gościnnym Teatrze Nowym (godz.18.00) i sąsiadującej siedzibie Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach (tu między innymi wystawa prac plastycznych osób niesłyszących i benefis znanego malarza tego kręgu - Mirosława Śledzia – o godz.17.00).

Honorowym patronem Konfrontacji jest Gospodarz Miasta Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Przyjęli również zaproszenie do objęcia honorowym patronatem: Dziekan wydziału zabrzańskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Pan prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek oraz dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej prof. dr hab. inż. Marek Gzik. Konfrontacje Med&Art to spotkanie twórców i entuzjastów sztuki związanych profesjonalnie z medycyną. Wszystkie rodzaje muzyki od klasycznej do rockowej, poezja, malarstwo, fotografia, filmy. Konferencja powracająca do wiecznego sporu: na ile medycyna jest sztuką, a na ile techniką, ale też na ile w sztuce jest medycyny, a w medycynie sztuki. Spotkanie jest kontynuacją Konfrontacji, które odbywają się w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu już od wielu lat – we wszystkich nauka i sztuka, poszukiwania rozwiązań ratujących życie i radości dnia powszedniego łączyły lekarzy, naukowców, pacjentów i ich rodziny; promowały twórcze postawy. Konfrontacje Med&Art to dyskusje, popisy, rozrywka i zaduma, filozofia i nauka – w atmosferze wolności i szacunku, radości i swobody. Formuła spotkań zakłada występy, pokazy twórców, konfrontacje z materią, talentem, konfrontacje człowiek-człowiek, próba zmierzenia się z tym, czym medycyna mogłaby być a nie jest, a sztuka bywa. Konfrontacje twórców – hobbystów z profesjonalnym jury. Zapraszamy wszystkich lekarzy i studentów medycyny, ludzi wspierających usługi medyczne i naukowców; wszystkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio związani są z medycyną. Proszę rozgłosić wśród znajomych, by nikt, dla którego spotkanie mogłoby być ważne nie ominął w tych dniach Zabrza.

WSTĘP WOLNY!!

Med.&Art. 2015 rozpoczynamy o 18.00 – piątek 9.10.2015  TEATR NOWY ZABRZE

Gwarantujemy - świetna publiczność, fantastyczni goście - na scenie i na widowni! Konfrontacje - jak co roku organizuje Zbigniew Nawrat (Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im prof. Zbigniewa Religi) i Mirosław Koperwas (znany aktywista kręgu osób z wadami słuchu).

 

Zbigniew Nawrat

 

Dane kontaktowe:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 607 728 664
www.konfrontacje.info
Bank PEKAO S.A. O/Zabrze
13 1240 4849 1111 0000 5347 8243

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.