Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Na Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytety Medycznego w Katowicach dnia 18 września 2015 roku gościł prof. Ulrich Laaser, dr med., D.T.M. & H., M.P.H. ze Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bielefeld oraz Szkoły Zdrowia Publicznego w Belgradzie.

Wizyta miała związek z faktem przystąpienia Wydziału Zdrowia Publicznego w 2014 roku do Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Zdrowia Publicznego (ASPHER), które prof. Laaser reprezentował w charakterze Ambasadora. Celem wizyty było omówienie bazy dydaktycznej oraz programów nauczania Wydziału. W jej trakcie gość odwiedził jednostki organizacyjne WZP – oprócz mieszczących się w głównej siedzibie Wydziału w Bytomiu przy ul. Piekarskiej, także Zakład Żywienia Człowieka w Zabrzu-Rokitnicy oraz Katedrę i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych mieszczące się w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu, przy ul. Stefana Żeromskiego.

Podczas wizyty Ambasador ASPHER odbył szereg rozmów z władzami i pracownikami Wydziału, w trakcie których omówiono perspektywy rozwoju jednostki, a także możliwości i oczekiwania w zakresie możliwie najszerszego włączenia się WZP w sieć współpracy naukowej i dydaktycznej z innymi członkami Europejskiej Stowarzyszenia Szkół Zdrowia Publicznego. Profesor Laaser wygłosił także odczyt w ramach jednej z sesji plenarnych odbywającej się w tym samym czasie w Zabrzu, współorganizowanej przez Wydział Zdrowia Publicznego, Drugiej Konferencji Zdrowia Publicznego Państw Grupy Wyszehradzkiej.

Dr n. hum. Piotr Romaniuk
Zakład Polityki Zdrowotnej
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.