Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo SUM

16 września br. Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominację profesorską dr hab. n. med. Dariuszowi Szurlejowi. Profesor Dariusz Szurlej jest kierownikiem Katedry i Kliniki  Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM zlokalizowanej w SPSK Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca.

Tematyka badawcza, która szczególnie interesuje Profesora to: nowe techniki znieczulania w kardiochirurgii, mechaniczne wspomaganie krążenia, nowe techniki krążenia pozaustrojowego, pomostowanie naczyń wieńcowych bez użycia krążenia pozaustrojowego (OPCAB), zagadnienia monitorowania stanu anestezji, specyfika anestezji brytyjskiej, sposoby zwalczania bólu okołooperacyjnego i przewlekłego, zastosowanie anestezji regionalnej w kardiochirurgii, nowe techniki monitorowania układu krążenia w kardiochirurgii.

Od sierpnia 1991 do września 1992 pracował jako anestezjolog w Thanet General Hospital w Margate (Kent) w Wielkiej Brytanii; od maja 1994 do sierpnia 1997 – w Queen Elizabeth the Queen Mother Hospital w Wielkiej Brytanii. Kolejne szkolenia z zakresu kardioanestezji i intensywnej terapii odbył w Zentralkrankenhaus Links der Wesser (Brema 1998) i z zakresu kardioanestezji w zabiegach pomostowania naczyń wieńcowych bez użycia krążenia pozaustrojowego (OPCAB) w Columbia Hospital w Milwaukee i Buffalo General Hospital (1999).

(tekst na podstawie:  CDDMiF)

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.