Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo SUM

16 września br. Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominację profesorską dr hab. n. med. Dariuszowi Szurlejowi. Profesor Dariusz Szurlej jest kierownikiem Katedry i Kliniki  Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM zlokalizowanej w SPSK Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca.

Tematyka badawcza, która szczególnie interesuje Profesora to: nowe techniki znieczulania w kardiochirurgii, mechaniczne wspomaganie krążenia, nowe techniki krążenia pozaustrojowego, pomostowanie naczyń wieńcowych bez użycia krążenia pozaustrojowego (OPCAB), zagadnienia monitorowania stanu anestezji, specyfika anestezji brytyjskiej, sposoby zwalczania bólu okołooperacyjnego i przewlekłego, zastosowanie anestezji regionalnej w kardiochirurgii, nowe techniki monitorowania układu krążenia w kardiochirurgii.

Od sierpnia 1991 do września 1992 pracował jako anestezjolog w Thanet General Hospital w Margate (Kent) w Wielkiej Brytanii; od maja 1994 do sierpnia 1997 – w Queen Elizabeth the Queen Mother Hospital w Wielkiej Brytanii. Kolejne szkolenia z zakresu kardioanestezji i intensywnej terapii odbył w Zentralkrankenhaus Links der Wesser (Brema 1998) i z zakresu kardioanestezji w zabiegach pomostowania naczyń wieńcowych bez użycia krążenia pozaustrojowego (OPCAB) w Columbia Hospital w Milwaukee i Buffalo General Hospital (1999).

(tekst na podstawie:  CDDMiF)

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.