Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Studenci Koła STN działającego przy II Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM, kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Ewę Nowalany-Kozielską, zostali docenieni na forum ogólnopolskim i międzynarodowym. Młodzi adepci przedstawili dwie prace na X Międzynarodowej i LIV Międzywydziałowej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych w dn. 21-22 maja 2015 w Katowicach i po jednej pracy w ramach 10th Białystok International Medical Congress for Young Scientists w dn. 14-16 maja 2015, XLVI Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych i I Międzynarodowej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych w Szczecinie w dn. 16-18 kwietnia 2015 oraz Juvenes pro Medicina 2015 w Łodzi w dn. 22-23 maja.

Edyta Nowak, Tomasz Młyńczak, Katarzyna Pigoń i Artur Iwasieczko za pracę: „Trombektomia aspiracyjna w leczeniu zawału STEMI w ocenie ilościowej analizy perfuzji miokardium QuBE” wygłoszoną na konferencji w Szczecinie wyróżnieni zostali drugą nagrodą w kategorii prac niezabiegowych.  Studenci Agnieszka Biel, Daniel Okruta i Adam Bednarczyk za pracę: „Identification of factors that predispose to complications after implantation of pacemakers” zdobyli pierwszą nagrodę w kategorii Cardiosurgery and Interventional Cardiology na konferencji w Łodzi. Opiekunem drugiej pracy był lek. Grzegorz Banasik, absolwent Koła, obecnie słuchacz Studium Doktoranckiego SUM, a praca wygłoszona była po angielsku.

Wykorzystanie oprogramowania do ilościowej oceny perfuzji miokardium QuBE, udostępnionego przez Uniwersytet Medyczny w Rotterdamie, możliwe było dzięki wskazówkom i pomocy technicznej dr Mathijsa Vogelzanga.

Na koniec roku akademickiego 2014/2015 Koło skupiało dziesięciu studentów z Wydziału Lekarskiego w Zabrzu SUM z lat IV – VI (na zdjęciu od prawej): Artur Iwasieczko (przewodniczący Koła), Ewa Banaś, Kinga Tyrała, Monika Paniczek, Tomasz Młyńczak, Agnieszka Biel, Katarzyna Pigoń, Edyta Nowak, Daniel Okruta i Adam Bednarczyk.

Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów!
Dr hab. med. Andrzej Tomasik
Opiekun Koła STN przy II Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii 

[Przesłano przez:  Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.