Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Wykaz dokumentów do pobrania:

1. Propozycja recenzenta
  2. Ocena pracy dyplomowej
  3. Opinia promotora

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu

Semestr zimowy Semestr letni
* Dziekanat zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramów

analityka medyczna

farmacja

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu

Semestr zimowy Semestr letni
* Dziekanat zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramów

analityka medyczna

farmacja

kosmetologia II stopnia

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Człowieku (dawniej Uniwersytet Licealisty) przy Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach to propozycja przygotowana z myślą o licealistach, którzy zainteresowani są podjęciem studiów na kierunkach medycznych lub farmaceutycznych. Idea zrodziła się w październiku 2015r. Konkurs przeprowadzany jest w czterech etapach. Trzeci etap Konkursu odbywa się w Uczelni pod nazwą „Uniwersytet Licealisty”. Słuchacze otrzymują indeksy podczas inauguracji roku akademickiego UL. Zajęcia prowadzone są w formie seminariów i ćwiczeń przez wykwalifikowanych pracowników naukowo-dydaktycznych na wybranych Katedrach. Wykładowcy pomagają  rozwijać pasje i zainteresowania, wskazują  możliwe drogi rozwoju i udzielają w przystępny sposób odpowiedzi na nurtujące słuchaczy pytania.  Uczestnictwo w zajęciach i zdanie egzaminu końcowego organizowanego w formie Konkursu Ogólnopolskiego jest dla słuchaczy szansą na zdobycie dodatkowej liczby punktów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na studia na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu.

Strona poświęcona Ogólnopolskiemu Konkursowi Wiedzy o Człowieku WNF

UTW WFzOML

Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach rozpoczął swoją działalność w październiku 2012 roku.

Słuchaczem naszego UTW może zostać każdy, kto ukończył 50 lat i przestał być aktywny zawodowo. W naszych szeregach jest już ponad 200 Słuchaczy, a każdego roku podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego UTW, nowo przybyli otrzymują legitymacje. Zajęcia  odbywają się głównie w formie wykładów, dedykowanych jednemu zagadnieniu, raz lub  dwa razy w miesiącu. Miejscem spotkań jest aula mieszcząca się w budynku Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu przy ul. Jedności 8.

Ale wykłady to nie wszystko. W ramach UTW prowadzone są również zajęcia dodatkowe takie jak: nauka języka angielskiego, kurs informatyczny, artystyczne formy aktywność seniorów. Na szczególne podkreślenie zasługuje możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z WNF takich jak: kurs podologii - czyli pielęgnacja stóp, zajęcia dotyczące pielęgnacji cery dojrzałej czy ABC ziołolecznictwa. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się zajęcia ruchowe specjalnie przygotowane dla osób 50+.

O tym jaki jest nasz UTW najlepiej mówi otrzymany w 2015 roku Certyfikat – „Miejsce Przyjazne Seniorom” jaki otrzymaliśmy w wyniku wygrania plebiscytu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Sosnowcu oraz Wydział Współpracy z Organizacjami pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do odwiedzenia  naszej strony www.utw.sum.edu.pl

SUM © 2016-2021