Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Uniwersytet Licealisty

Chcesz sprawdzić czy studia medyczne to dobry wybór? Wybierz się na Uniwersytet Licealisty! To unikatowa propozycja przygotowana przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z myślą o licealistach, którzy zastanawiają się nad podjęciem studiów na kierunkach medycznych lub farmaceutycznych.

 Jako pierwszy, Uniwersytet Licealisty uruchomił Wydział Lekarski w Katowicach. Prowadzony od dwóch lat program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Tylko w tym roku o 40 miejsc walczyło prawie stu kandydatów. Popularność programu sprawiła, że Uniwersytety Licealisty powstały przy wszystkich wydziałach uczelni. W poniedziałek (14 września br. )ruszył nabór na  Wydziałach:  Zdrowia Publicznego w Bytomiu, Nauk o Zdrowiu w Katowicach i Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

Uniwersytet Licealisty to projekt edukacyjny  skierowany do  uczniów zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu i farmacji.

Do programu mogą przystąpić uczniowie drugiej i trzeciej klasy liceum, które zawarło porozumienie z SUM w zakresie sprawowania opieki merytorycznej. W tej chwili współpracę z uczelnią  podjęło już blisko 50 placówek i wciąż zgłaszają się kolejne. (pełna lista dostępna jest na stronie  http://sum.edu.pl/rekrutacja-2014-2015/szkoly).

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu na licealistów czeka 30 miejsc. W ramach zajęć UL słuchacze dowiedzą się m.in. jak dbać o zdrowie własne i o zdrowie drugiego człowieka, zapoznają się z procedurami  diagnostycznymi i terapeutycznymi w zakresie radiologii i radioterapii oraz wezmą udział w treningu niepełnosprawnych sportowców, np.:  rugby na wózkach.

Na Wydziale Zdrowia Publicznego i Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej dla uczniów przygotowano po 20 miejsc. Zajęcia prowadzone na Wydziale Zdrowia Publicznego będą dotyczyć m.in. profilaktyki chorób nowotworowych, tajników sprawnej komunikacji i oceny jakości żywności. Odbędą się także warsztaty praktyczne z dietetyki (w tym z podstaw technik  kuchni molekularnej). Z kolei licealiści zainteresowani nauką na Wydziale Farmaceutycznym zapoznają się z takimi dziedzinami wiedzy jak: fizjologia człowieka, biochemia, genetyka i biotechnologia czy chemia organiczna.

Zajęcia prowadzone będą przez cały rok szkolny przez wykwalifikowanych pracowników naukowo-dydaktycznych SUM. 

Ale to nie wszystko!

Każdy z uczestników Uniwersytetów Licealisty prowadzonych w SUM może przystąpić do egzaminu końcowego organizowanego przez Uczelnię w formie Konkursu Ogólnopolskiego i zdobyć dodatkową liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na studia, co pozwoli na uzyskanie wyższej lokaty na liście rankingowej.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.