Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Piknik

7 września w Rosarium Parku Śląskiego odbył się V Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez Urząd Marszałkowski oraz Fundację Park Śląski.

W pikniku biorą udział m.in. organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Jest to doskonały moment do wymiany doświadczeń specjalistów z różnych dziedzin oraz do tworzenia nowych inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych. W trakcie trwania imprezy osoby niepełnosprawne, ich rodzice oraz opiekunowie oprócz zaprezentowania dorobku artystycznego, wymiany doświadczeń i spotkań mają możliwość  skorzystania z porad specjalistów.

Już po raz czwarty Kierownik Zakładu Profilaktyki Chorób Kobiecych i Seksuologii Katedry Zdrowia Kobiety Pani Prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta oraz wykładowcy dr n. o zdr. Izabela Mężyk i mgr Agnieszka Kobiołka prowadziły edukację zdrowotną i seksualną skierowaną do osób niepełnosprawnych. W tegorocznym spotkaniu  do grona wykładowców dołączyła Pani Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot. Celem corocznego pikniku jest zaprezentowanie oraz propagowanie aktywności społeczno-rehabilitacyjnej osób niepełnosprawnych. Dla potrzeb pikniku w Rosarium budowana jest duża scena, na której swoją twórczość artystyczną przedstawiają uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych, zespołów aktywności zawodowej oraz innych instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne.

Artyści w różnych grupach wiekowych recytują wiersze, śpiewają znane utwory oraz prezentują  krótkie przedstawienia teatralne. W trakcie pikniku odbywają się także zajęcia sportowe, m.in. nordic walking, jazda konna, jazda na rowerze oraz liczne gry i zabawy prowadzone przez animatorów. Tegoroczny piknik,  pomimo pozostawiającej wiele do życzenia aury był doskonałą okazją do spotkania oraz do wymiany doświadczeń i zdobycia nowej wiedzy, zarówno przez uczestników, jak i zaproszonych gości.

dr n. o zdr. Izabela Mężyk

SUM na pikniku
[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.