Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo ACS

W dniu 18.09.2015 r. Akademickie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu organizuje Dzień Otwarty pod hasłem „Kształtujmy zdrowy uśmiech od najmłodszych lat".

W ramach obchodów Dnia Otwartego przygotowano cykl wykładów dotyczących profilaktyki, leczenia zachowawczego, ortodontycznego i chirurgicznego u dzieci w wieku rozwojowym skierowany do dyrektorów jednostek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych miasta Bytom.

Współczesny świat przywiązuje bardzo dużą wagę do zdrowia jamy ustnej, które winno się objawiać m.in. pięknym, zdrowym uśmiechem. Najlepszą metodą leczenia jest profilaktyka, a o uzębienie należy zadbać już od najmłodszych lat. Wizyta u stomatologa nie musi być bolesna i stresująca, ważne jest by profilaktycznie kontrolować stan uzębienia.

Program spotkania dla dyrektorów jednostek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych w Bytomiu:
9.00 - 9.15. Powitanie gości
Mgr Elżbieta Smolińska Prezes ACSiMS
9.15 - 10.00. Wykład wprowadzający
Dr n.med. Izabela Obersztyn, dyrektor ACSiMS „Możliwości lecznicze Akademickiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w aspekcie potrzeb stomatologicznych naszych pacjentów”

Wykłady tematyczne:
10.00 - 10.30. Dr hab. n.med. Lidia Postek-Stefańska "Postępowanie w przypadkach pourazowych uszkodzeń zębów u dzieci"
10.30 - 11.00. Dr n.med. Anna Zawilska "Znaczenie profilaktyki dla zdrowia jamy ustnej u dzieci"
11.00 - 11.30 Dr n.med. Katarzyna Mocny-Pachońska „Specyfika leczenia zębów oraz chorób przyzębia w wieku rozwojowym”

11.30 -12.00. Przerwa kawowa

12.00 - 12.30. Dr n.med. Ewa Bogacka-Konik „Rola ortodonty w kształtowaniu pięknego  i zdrowego uśmiechu”
12.30 - 13.00. Prof. dr hab. n.med. Marta Tanasiewicz „Lęk jako przeszkoda w utrzymaniu zdrowego uzębienia”
13.00 - 13.30. Dr hab. n.med. Tadeusz Morawiec „Skuteczne znieczulenie w chirurgii stomatologicznej u dzieci i młodzieży”
14.00. Zakończenie spotkania

Akcja przeprowadzana jest dwutorowo zarówno do kadry kierującej placówkami oświatowymi jak i do najmłodszych-przedszkolaków dla których przygotowano program edukacyjny podkreślający znaczenie prawidłowej diety i higieny jamy ustnej. Nadrzędnym celem akcji jest edukacja populacji docelowej w myśl zasady „Lepiej zapobiegać niż leczyć” stąd zaplanowana nauka szczotkowania i zapoznanie z dodatkowymi przyborami do codziennej higieny jamy ustnej.

Program dla najmłodszych:
10.00 - 13.00 Gościmy najmłodszych w ACS i MS (zwiedzanie gabinetu stomatologicznego, instruktaż higieny jamy ustnej, przegląd stanu uzębienia, konkurs z nagrodami)
13.00 – 13.45. Przedstawienie dla najmłodszych „Opowieści Wagantów” Teatr Gry i Ludzie z Katowic


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.