Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Miasto Zdrowia baner

11 września w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędą się bezpłatne szkolenia z zakresu nowoczesnych rozwiązań w medycynie dedykowane pracownikom administracji publicznej, personelowi medycznemu i przedstawicielom ośrodków naukowych w ramach cyklu „Miasto Zdrowia” organizowanego w 9 miastach Polski, w tym także w Katowicach!

Uczestnicy w trakcie szkolenia pt. „Nowoczesne rozwiązania medyczne dla województw, regionów i miast” będą mogli dowiedzieć się czym są i jak działają Regionalne Platformy Wymiany Danych Medycznych na bazie konkretnych przykładów. Poznają możliwości związane z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań telemedycznych w praktyce i pozyskania środków na ich finansowanie.

Szkoleniu towarzyszyły będą dyskusje panelowe i wystąpienia przedstawicieli administracji samorządowej, przedsiębiorców związanych z branżą informatyczną oraz naukowców i specjalistów w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań w medycynie. Zgromadzeni prelegenci poruszą kwestie obecnego stanu systemów obsługujących służbę zdrowia w województwie śląskim i wyzwań, jakie stawiane są współczesnej opiece medycznej.

Dyskusji towarzyszyły będą warsztaty w czasie, których zaprezentowane zostaną wersje testowe aplikacji, które usprawniają funkcjonowanie systemów medycznych zintegrowanych w ramach jednego regionu. Odbędą się także praktyczne porady na temat pozyskiwania funduszy na projekty medyczne w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Szkolenie odbędzie się 11 września 2015 w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Przeprowadzone zostanie jeszcze w innych ośmiu miastach Polski w ramach ogólnopolskiego cyklu warsztatowego „Miasto Zdrowia”.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne i wymaga rejestracji na stronie: http://miastozdrowia.comarch.pl/katowice/

Agenda spotkania dostępna jest na stronie: http://miastozdrowia.comarch.pl/katowice/

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum jest partnerem i gospodarzem wydarzenia, którego inicjatorem jest globalny dostawca rozwiązań IT dla medycyny - COMARCH S.A.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki,  Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Skowronek oraz Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska] 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.