Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Informujemy, że do 2 kwietnia 2014 trwa nabór wniosków w ramach II międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach programu Infect-ERA. Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu chorób zakaźnych.

 

Celem konkursu jest wsparcie międzynarodowych badań translacyjnych w zakresie chorób zakaźnych człowieka. Udział w konkursie mogą brać międzynarodowe konsorcja badawcze, składające wnioski w co najmniej jednym z następujących tematów:

  • ocena roli komensalnych organizmów roślinnych w homeostazie i patogenności mikroorganizmów chorobotwórczych oraz wyjaśnienie w jaki sposób organizmy komensalne i probiotyki mogą być stosowane do zapobiegania i leczenia zakażeń;
  • opracowanie i zastosowanie nowych technik do badań początkowych etapów procesu infekcji.

Uwaga! Zagadnienia związane z HIV/AIDS, wirusowym zapaleniem wątroby typu B/C, malarią i gruźlica są wyłączone z zakresu tematycznego tego konkursu.
Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny dostępny na stronie: https://www.submission-infect-era.eu/
Planowany termin naboru wniosków krajowych – grudzień 2014.
Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 0,5 mln euro.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest utworzenie konsorcjum złożonego z przynajmniej 3 partnerów z 3 różnych krajów UE lub krajów stowarzyszonych, w tym 1 przedsiębiorcy.

Więcej informacji na stronach internetowych:
http://www.ncbir.pl/programy-miedzynarodowe/era-net/infect-era/aktualnosci/art,2577,infect-era-otwarcie-naboru-wnioskow-w-konkursie-jtc-2014.html
https://www.submission-infect-era.eu/index.php?index=51

 
[Przesłano przez: Sabina Wejner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.