Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 20 czerwca 2015 r. odbyła się III Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z cyklu „W przestrzeni stresu i lęku” organizowana przez Katedrę i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej SUM oraz Stowarzyszenie Wspierania Wiedzy Medycznej.

Tym razem hasło przewodnie spotkania naukowego: „Zrozumieć drugiego człowieka. Empatia w medycynie i komunikacji społecznej.” wzbudziło niezwykłe zainteresowanie, które miało swój konkretny wymiar w postaci ponad 220 uczestników. Wśród nich licznie reprezentowani byli pracownicy naukowi, lekarze, pielęgniarki i farmaceuci, psycholodzy i pedagodzy a także reprezentanci innych zawodów.

Stałą formułą konferencji z tego cyklu jest możliwość uczestnictwa każdego zainteresowanego, niezależnie od jego naukowego cenzusu, co nie tylko nie wpływa na poziom naukowy, lecz zmusza do szczególnej troski o komunikatywność przekazu. Dorobkiem konferencji jest kolejna monografia, tym razem poświęcona empatii, dostępna w ponad 30 bibliotekach naukowych w Polsce oraz u organizatora. Wcześniejsze monografie są już dostępne w Internecie.

Rosnące zainteresowanie cyklicznymi konferencjami potwierdza uczestnictwo osób z różnych regionów kraju. Warto podkreślić, że poza śląskim środowiskiem medycznym, w konferencji uczestniczyła delegacja z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu a także osoby zainteresowane z Krakowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa, Dębicy, Zakopanego, Rabki i Wrocławia.

Uczestnicy podkreślali nie tylko wartość naukową spotkania, lecz także jego szczególny ładunek emocjonalny inspirujący do dyskusji i głębokich przemyśleń.

Organizatorzy zapraszają na kolejną konferencję z tego cyklu, która odbędzie się w dniu 4 czerwca 2016 r. w Domu Lekarza w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 49.

Prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska

[Przesłano przez: Agata Kalafarska] 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.