Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Mateusz Duran - zawodnik AZS SUM, student 4 roku farmacji zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w ju - jitsu w kategorii wagowej do 85kg. W rozegranych w holenderskim Almere mistrzostwach wzięło udział 19 państw i ponad 300 zawodników, w śród których nie zabrakło światowej czołówki.

Mimo wymagających przeciwników Mateusz pewnie wygrywał kolejne walki pokonując reprezentantów Czarnogóry, Danii i Holandii. W czasie całego turnieju przegrał tylko jedną walkę, na losie której zaważył błąd techniczny popełniony przez naszego zawodnika. O medal przyszło Mateuszowi walczyć z reprezentującym Szwajcarię Nicolas Baez. Pojedynek zakończył się jednak wynikiem 19:9 nie pozostawiając żadnych wątpliwości, komu należy się miejsce na podium. W całym turnieju Polacy wypadli bardzo dobrze zdobywając w sumie 14 medali, ostatecznie zajęli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Z przyjemnością informujemy także, że Mateusz Duran będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Tunisie w listopadzie 2015r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maciej Wroński
Prezes Klubu Uczelnianego AZS
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.