Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
MZ Logo

23 czerwca br. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się posiedzenie Rady Naukowej, w którym wzięła udział Prorektor ds. Studiów i Studentów SUM prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik.

Jednym z tematów posiedzenia były nowe rozwiązania technologiczne wykorzystywane w dydaktyce.

Na zaproszenie Ministra Zdrowia  prof. Mariana Zembali w spotkaniu uczestniczył prof. Adam Baruch z Izraela, współtwórca projektu „Wirtualny pacjent”. Jest to aplikacja pomagająca w edukacji przyszłych lekarzy, dzięki której mogą oni przećwiczyć leczenie pacjenta od przeprowadzenia wywiadu, przez diagnostykę, dobór metody leczenia, aż po informację, jaki efekt terapeutyczny został uzyskany poprzez ich działania. System wykorzystywany jest już na niektórych uczelniach  w takich krajach jak Izrael, USA czy Wielka Brytania. Zaprezentowana aplikacja wzbudziła zainteresowanie uczestników spotkania. SUM jest w gronie uczelni zainteresowanych wykorzystaniem systemu Virtual Patient  w procesie edukacji studentów kierunku lekarskiego.

Kolejnym z poruszanych zagadnień była mapa potrzeb zdrowotnych z uwzględnieniem roli szpitali akademickich. Goście zgodzili się, że szpitale kliniczne powinny znaleźć szczególne miejsce w systemie ochrony zdrowia. Przedstawione w dyskusji argumenty spotkały się ze zrozumieniem ze strony przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

Swoje plany na najbliższe tygodnie i listę najpilniejszych problemów do rozwiązania przedstawił również prof. Marian Zembala, który 16 czerwca objął stanowisko Ministra Zdrowia. 


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.