Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
MZ Logo

23 czerwca br. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się posiedzenie Rady Naukowej, w którym wzięła udział Prorektor ds. Studiów i Studentów SUM prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik.

Jednym z tematów posiedzenia były nowe rozwiązania technologiczne wykorzystywane w dydaktyce.

Na zaproszenie Ministra Zdrowia  prof. Mariana Zembali w spotkaniu uczestniczył prof. Adam Baruch z Izraela, współtwórca projektu „Wirtualny pacjent”. Jest to aplikacja pomagająca w edukacji przyszłych lekarzy, dzięki której mogą oni przećwiczyć leczenie pacjenta od przeprowadzenia wywiadu, przez diagnostykę, dobór metody leczenia, aż po informację, jaki efekt terapeutyczny został uzyskany poprzez ich działania. System wykorzystywany jest już na niektórych uczelniach  w takich krajach jak Izrael, USA czy Wielka Brytania. Zaprezentowana aplikacja wzbudziła zainteresowanie uczestników spotkania. SUM jest w gronie uczelni zainteresowanych wykorzystaniem systemu Virtual Patient  w procesie edukacji studentów kierunku lekarskiego.

Kolejnym z poruszanych zagadnień była mapa potrzeb zdrowotnych z uwzględnieniem roli szpitali akademickich. Goście zgodzili się, że szpitale kliniczne powinny znaleźć szczególne miejsce w systemie ochrony zdrowia. Przedstawione w dyskusji argumenty spotkały się ze zrozumieniem ze strony przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

Swoje plany na najbliższe tygodnie i listę najpilniejszych problemów do rozwiązania przedstawił również prof. Marian Zembala, który 16 czerwca objął stanowisko Ministra Zdrowia. 


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.