Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo koła

Szanowni Państwo Pracownicy, Doktoranci i Studenci SUM,

W imieniu Profesora Tomasza Pietrzykowskiego, Katedry Teorii i Filozofii Prawa WPiA UŚ oraz Koła Naukowego Praw Zwierząt, pragniemy serdeczne zaprosić do udziału w seminarium naukowym „Dziś i jutro doświadczeń na zwierzętach”, które odbędzie się 11 czerwca 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach (ul. Bankowa 11b) od godz. 11:00.

Uchwalenie nowej ustawy wdrażającej aktualnie obowiązującą dyrektywę zamyka długi etap dyskusji nad właściwym sposobem regulacji wykorzystywania zwierząt do celów nauki i edukacji. Skłania jednocześnie do refleksji nad tym, co rzeczywiście udało się osiągnąć, jakie wady i zalety cechują ukształtowaną w ten sposób sytuację oraz na ile stan obecny można uznać go za docelowy, na ile zaś za jedynie kolejny, tymczasowy etap ewolucji standardów prawnych dotyczących używania zwierząt do celów doświadczalnych. Naszą intencją jest próba postawienia tego rodzaju pytań i zidentyfikowania tych aspektów eksperymentowania na zwierzętach, które w obecnej sytuacji uznać można za najważniejsze. Interesuje nas dyskusja nad etycznymi, prawnymi i naukowymi uwarunkowaniami wykorzystywania zwierząt w nauce zarówno na gruncie obecnie przyjętego modelu, jak i perspektyw jego dalszego rozwoju.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 4 czerwca 2015 roku na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Program wydarzenia będzie wkrótce dostępny na Facebooku Koła Naukowego Praw Zwierząt WPiA UŚ oraz stronach internetowych Katedry Teorii i Filozofii Prawa i Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.