Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

10 maja odbyły się "Pierwsze Akademickie Mistrzostwa Śląska w Squashu" organizowane przez Klub Uczelniany AZS oraz Samorząd Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Mistrzostwa odbyły się pod Honorowym Patronatem Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med Krystyny Olczyk.

O tytuł mistrza rywalizowało blisko 50 zawodników z 6 wyższych uczelni Śląska. Po całodniowych zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców:

W kategorii męskiej:
I miejsce - Jakub Wasilewski (Politechnika Śląska),
II miejsce -Marek Sowa (Uniwersytet Ekonomiczny),
III miejsce - Michał Frej (Politechnika Śląska)

W kategorii pań: I miejsce - Beata Marcyniuk (Politechnika Śląska),
II miejsce - Katarzyna Paluch (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach),
III miejsce Katarzyna Sobolewska (Politechnika Śląska)

Wysoka forma zawodników Politechniki skutkowała zdobyciem złotego medalu w klasyfikacji drużynowej. Reprezentacja naszej Uczelni stanęła na drugim miejscu podium, trzecie miejsce przypadło Uniwersytetowi Śląskiemu.
Gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy na kolejne edycje Mistrzostw!

Maciej Wroński
Prezes Klubu Uczelnianego AZS