Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniach 30.04-03.05.2015r. na jeziorze Niegocin odbyły się „Ogólnopolskie Regaty Uczelni Medycznych o Puchar Rektora SUM w Katowicach Przemysława Jałowieckiego”. Pomysłodawcą oraz organizatorem zawodów był Klub Uczelniany AZS naszej Uczelni. Zawody rozegrane został w ramach V edycji Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych i wskrzeszają dawną tradycję rywalizacji środowisk medycznych w tej dyscyplinie.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się od intensywnych przygotowań jachtów. Załogi przez długi czas pracowały nad optymalnym trymem oraz otaklowaniem łodzi, nie obeszło się także bez wyciągnięcia ich na ląd i dokładnego umycia dna. Po zakończeniu przygotowań technicznych załogi na wodzie testowały możliwości jachtów oraz własne umiejętności. Po pierwszym dniu treningów przyszedł czas na regaty. W ceremonii otwarcia Mistrzostw wzięli udział: Pani Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, Kierownik Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu Dr. hab. n. o zdrowiu Ryszard Plinta oraz sędzia główny zawodów - Pan Jan Kurowicki. Po krótkiej odprawie technicznej zawodnicy wyszli na wodę.

Panujące tego dnia warunki pogodowe stanowiły spore wyzwanie dla wszystkich zawodników. Słonecznej pogodzie towarzyszył bardzo silny wiatr, w porywach sięgający nawet do 6 w skali Beauforta. Podarte żagle najlepiej świadczyły o sile podmuchów. Pomimo wymagających warunków udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi, a w ciągu pięciu godzin regat, nie miała miejsca ani jedna interwencja ratowników WOPR zabezpieczających trasę. Na zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej od początku wysunęła się reprezentacja Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsze miejsce wywalczyła załoga w składzie Grzegorz Ginter, Wojciech Malinowski, Jakub Sieprawski, która do końca regat nie oddała prowadzenia zdobytego w pierwszym starcie. Tuż za nimi na metę dopłynęła reprezentacja Białegostoku – załoga Artur Keller, Izabela Zieniewska, Michał Wiński. Trzecie miejsce także zajęła załoga z Krakowa - Paweł Tyszecki, Michał Starmach i Michał Wdowik. Nasza reprezentacja zdobyła 4 miejsce i stanęła obok podium.

W ostatecznej klasyfikacji Uczelni zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, tym samym zdobywając puchar Rektora. Drugie miejsce przypadło zawodnikom Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Białegostoku.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach.

Maciej Wroński
Prezes KU AZS SUM

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.