Dnia 26 kwietnia 2015 roku odbył się Pieszy Rajd Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach pod patronatem Pani Dziekan - Prof. dr hab. n. med. Violetty  Skrzypulec-Plinty. To kolejne przedsięwzięcie Wydziałowego Samorządu Studenckiego  WNoZ mające na celu integrację środowiska studenckiego z pracownikami naukowymi  Wydziału .

Studenci, Doktoranci oraz Pracownicy Wydziału wczesnym  rankiem wyruszyli z Katowic do Ustronia. Pierwszym etapem  rajdu był wjazd kolejką linową  na pasmo Czantorii . Kolejnym etapem pieszej wędrówki po Beskidzie Śląskim, było zdobycie szczytu górskiego o charakterystycznym stożkowatym kształcie – Stożek Wielki. Po ponad trzy godzinnym spacerze wśród szlaków porośniętych lasami bukowymi i iglastymi, grupa dotarła na szczyt do Schroniska PTTK na Stożku. Zwieńczeniem Pieszego Rajdu Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.  Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną do Wisły.

Towarzyszyli nam  również przedstawiciele Władz Wydziału Nauk o Zdrowiu: Pani Dziekan prof. dr hab. n. med. Violetta  Skrzypulec-Plinta, dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot oraz Wykładowcy i Nauczyciele Akademiccy, dr hab. n. o zdrowiu Ryszard Plinta, Pani dr n. med. Katarzyna Leszczyńska oraz  mgr Katarzyna Zborowska i mgr Daria Jorg. Serdecznie dziękuję za wspólnie miło spędzony czas oraz mam  nadzieję, iż następna edycja Rajdu WNoZ będzie równie udana jak tegoroczna.

Ze studenckimi pozdrowieniami,

Agata Grzyb
Przewodnicząca Wydziałowego Samorządu Studenckiego
Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach
SUM w Katowicach

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]